الک بالدوین به «سهل‌انگاری» در قتل فیلمبردار فیلم «زنگار» متهم شد

ناظر فیلم مدعی شد فقدان یک کارشناس سلاح باتجربه، نمونه‌ای از سهل‌انگاری‌های تهیه‌کنندگان به منظور «کاهش هزینه»های فیلم بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مِیمی میچل، ناظر فیلمنامه «زنگار»، از الک بالدوین، بازیگر نقش اصلی این فیلم، به‌علاوه تهیه‌کنندگان و سایر عوامل تولید به اتهام «سهل‌انگاری» در پرونده قتل غیرعمد «هالینا هاچینز»، فیلمبردار این فیلم شکایت کرد.

بالدوین در هنگام فیلمبرداری فیلم وسترن «زنگار» در ایالت نیومکزیکو در 21 اکتبر، تفنگی را که قرار بود خالی باشد شلیک کرد، که به قتل فیلمبردار و مجروح‌شدن جوئل سوزا، کارگردان فیلم انجامید.

میچل همان فردی است که پس از وقوع حادثه، با پلیس و اورژانس تماس گرفت. او اخیرا مدعی شد که در هنگام شلیک اسلحه، تنها چند متر دورتر ایستاده بود و مورد اصابت قرار گرفت. او بابت «حمله، ایجاد ناراحتی عاطفی عمدی، و ایجاد آسیب عمدی» از بالدوین و دیگر عوامل تولید فیلم شکایت کرد.

بالدوین اصرار دارد که دیو هالز، دستیار کارگردان، هنگام دادن تفنگ به دست او، گفته که اسلحه خالی است. میچل مدعی شده که فقدان یک کارشناس سلاح باتجربه سر صحنه فیلم، نمونه‌ای از سهل‌انگاری‌های تهیه‌کنندگان به منظور «کاهش هزینه»های فیلم بوده؛ امری که ایمنی و جان گروه فیلمسازی را به خطر انداخته است.

دادگاه عالی لس‌آنجلس پیشتر درباره این پرونده حکم داد که «الک بالدوین باید فرض را بر این می‌گرفت، تفنگی که به دستش داده شده پر است، مگر اینکه دقیقا به او نشان می‌دادند که خالی است.»

طبق نظر دادگاه، «بالدوین باید بررسی می‌کرد تا مطمئن می‌شد که تفنگ خالی است. او حق نداشت به برخی اظهارات ادعایی دستیار کارگردان مبنی بر اینکه “اسلحه خالی” است تکیه می‌کرد.»

این دومین شکایتی است که در باب پرونده فیلم «زنگار» علیه بالدوین و عوامل تولید صورت می‌گیرد.

پیشتر، مسئول ایمنی تسلیحات نیز از بالدوین و دیگر عوامل فیلم شکایت کرده بود. بالدوین هنوز به این شکایت واکنش نشان نداده است.

تحقیقات درباره این پرونده کماکان توسط کلانتری شهرستان سانتافه در ایالت کالیفرنیا در حال انجام است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم