حضور قریب‌الوقوع ام‌کلثوم در جشنواره فرهنگی هنری ریاض

رئیس کمیته رفاه عمومی در سعودی از حضور مجازی ام‌کلثوم توسط تکنولوژی «هولوگرام» در جشنواره ریاض خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به‌رغم گذشت سال‌ها از وفات ام‌کلثوم هنرمند مصری، ملقب به «ستاره مشرق زمین»، آوای دل‌انگیز آوازهای اصیل و جذاب او کماکان طرفداران بی‌شماری در جهان دارد.

جشنواره فرهنگی هنری ریاض قرار است برای پاسخ به شور و اشتیاق طرفداران بانوی آواز جهان عرب از طریق تکنولوژی «هولوگرام» پذیرای ام‌کلثوم باشد ‌و حضور مجازی او را با زنده‌کردن روزهای درخشان موسیقی عربی بر روی صحنه و مقابل حاضران جشن بگیرد.

در همین رابطه ترکی آل‌شیخ، مدیر کمیته رفاه عمومی در سعودی در صفحه توییتر خود نوشت: «به‌زودی ام‌کلثوم برای هواداران آواز و موسیقی اصیل عرب در جشنواره 2021 ریاض هنرنمایی خواهد کرد.»

حضور مجازی ام‌کلثوم در جشنواره ریاض‌ توسط تکنولوژی هولوگرام یا «تصویربرداری تجسمی»، اولین حضور مجازی این هنرمند متوفی در خاورمیانه نبوده و پیشتر آوازهایی از او در سالن «مرایا» در جشنواره زمستانی «طنطوره» در استان العلا به نمایش در آمده بود.

حضور مجازی ام‌کلثوم در جشنواره العلا
حضور مجازی ام‌کلثوم در جشنواره العلا

ام‌کلثوم در جشنواره فرهنگی العلا چهار آواز «انت عمری»، «الف لیله»، «سیرت الحب» و «لسه فاکر» را تقدیم حضار کرده بود.

دومین دوره جشنواره ریاض از روز 20 اکتبر آغاز به کار کرده است.

این جشنواره که به مدت چهار ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد، شامل فعالیت‌های هنری و فرهنگی متعددی است و بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌های معروف دنیا، بازی‌های الکترونیکی جذاب و برندهای نامدار جهان در آن حضور خواهند داشت.

دوره جدید جشنواره ریاض، شاهد حضور بازی‌های تفریحی و سرگرم‌کننده متنوعی چون «ونتروندر لاند»، «کومبات فیلد»، «ریاض سافاری»، «آوایسز ریاض»، «گروفز» و «درخت صلح» نیز می‌باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size