چگونه نقش جک در «تایتانیک» به لئوناردو دی‌کاپریو رسید؟

کامرون نظرش این بود که جک باید شخصیتی مثل جیمز استوارت داشته باشد، که پیچیده نیست و برای هر قشری از مخاطبان قابل درک و همراهی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگر آمریکایی، با ایفای نقش در حماسهٔ عاشقانهٔ جیمز کامرون «تایتانیک» در سال 1997 به ابرستارهٔ هالیوود و سینمای جهان تبدیل شد.

این فیلم که در زمان خودش یکی از پرخرج‌ترین فیلم‌های جهان بود، پس از اکران، برندهٔ یازده جایزه «اسکار» شد تا از انگشت‌شمار فیلم‌هایی باشد که موفق به انجام این کار خطیر شده است. این فیلم همچنین پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در دوران خود شد، تا اینکه کامرون در سال 2009 با فیلم «آواتار» رکورد قبلی‌اش را شکست.

«تایتانیک» ملودرامی است که در سال 1912 اتفاق می‌افتد و داستان زندگی دختر اشرافی رُز (کیت وینزلت) را روایت می‌کند که همراه نامزدِ اجباری‌اش کال (بیلی زین) در بخش درجه یک تایتانیک طی اولین عبور این کشتی مسافربری از اقیانوس‌ اطلس سفر می‌کنند. از طرف دیگر، جوان فقیر جک داوسون (دی‌کاپریو) هم برنده بلیط درجه سه می‌شود، و پس از سوار شدن به کشتی با رز آشنا شده و این دو عاشق هم می‌شوند.

کامرون برای نقش جک چندین بازیگر جوان آن دوران، از جمله متیو مک‌کانی و جَرِد لیتو را مد نظر داشت، اما در نهایت به سوی دی‌کاپریو متمایل شد، که در آن زمان ستاره‌ای در حال ظهور به حساب می‌آمد، و برای بازی در فیلم «گیلبرت گریپ بابت چه دلخور است» در سال 1993 نامزد اسکار شده بود.

دی‌کاپریو ابتدا بازی در تایتانیک را رد کرد، چون نقش جک به نظرش خیلی ملودراماتیک آمد. او به کامرون گفت شاید بهتر باشد جک را به فردی «متفکر» تبدیل کند، اما کامرون نظرش این بود که جک باید شخصیتی مثل جیمز استوارت، هنرپیشه فیلم‌های کلاسیک هالیوود داشته باشد، که پیچیده نیست و برای هر قشری از مخاطبان قابل درک و همراهی است.

در نهایت کامرون دی‌کاپریو را متقاعد کرد که در تایتانیک حضور داشته باشد، و به او گفت نقش جک را مثل یک پسربچهٔ سرخوش بی‌خیال بازی کند. دی‌کاپریو ابتدا با اکراه پذیرفت و سپس توانست خودش را در نقش مورد نظر کامرون جا بیندازد.

تایتانیک دوران تولید بسیار دشواری را پشت سر گذاشت، و شهرت کامرون به عنوان یک کارگردان سختگیر و کمال‌گرا را افزایش داد. بسا که سختگیری‌های این کارگردان باعث شد بازیگر نقش اصلی فیلمش به یکی از ابرستارگان سینما تبدیل شود، و نقش جک هنوز که هنوزه یکی از بهترین نقش‌هایی است که دی‌کاپریو بازی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size