تابلوهای نقاشی محمدعلی کلی اسطوره بوکس جهان به مزایده گذاشته می‌شوند

تابلوهای ناشناخته محمدعلی کلی نشان می‌دهند که او افزون بر ورزش بوکس به نقاشی نیز علاقه داشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز «بونامز» برای حراج آثار هنری در نیویورک تابلوهای نقاشی ناشناخته محمدعلی کلی، اسطوره فقید بوکس جهان را به مزایده می‌گذارد.

این مرکز حراج قرار است هفته آینده تعداد 24 تابلوی نقاشی محمدعلی کلی که برخی از آنها به امضای او رسیده‌اند را در معرض فروش قرار دهد.

نقاسی‌های محمدعلی کلی
نقاسی‌های محمدعلی کلی

این نقاشی‌ها علاقه محمدعلی به موضوع دین و عدالت اجتماعی را نشان می‌دهند. برخی دیگر از تابلوها هم حضور او در رینگ مسابقات بوکس را به تصویر کشیده است.

مرکز حراج بونامز خاطرنشان کرده که این مجموعه نقاشی‌ها شامل یک تابلو با نام «ستینگ لایک بی» یا «مانند زنبور نیش بزن» است که محمدعلی آن را در سال 1978 در جریان ایفای نقش در سریال تاریخی «راه آزادی» ترسیم کرده است.

نقاشی‌های محمدعلی کلی
نقاشی‌های محمدعلی کلی

این مرکز حراج در نیویورک بیان کرده که علاقه محمدعلی کلی به نقاشی برای بسیاری از علاقمندان به او ناشناخته بوده اما واقعیت آن است که وی برای آرامش پس از مسابقات و تمرین‌های سخت به نقاشی‌کردن روی می‌آورد.

از آثار هنری محمدعلی کلی
از آثار هنری محمدعلی کلی

از میان کلکسیون نقاشی‌های او می‌توان به تابلوی «آمریکا: زندان بزرگ» نقاشی شده در سال 1967 و تابلو با نام «جنگ در آمریکا» به قیمت تقریبی 25 تا 35 هزار دلار اشاره کرد.

هلن هال، مدیر فرهنگ عامه در حراج بونامز در این باره گفت: «بسیاری از مردم هیجان‌زده هستند زیرا هیچ کس نمی‌دانست محمدعلی هنرمند نیز بوده است. هیچ کس از علاقمندان به او در مورد این گنجینه هنری اطلاعی نداشت. بنابراین ما شاهد علاقه و اشتیاق زیادی میان هواداران وی هستیم.»

از تابلوهای ترسیم‌شده توسط محمدعلی کلی
از تابلوهای ترسیم‌شده توسط محمدعلی کلی

محمدعلی کلی، قهرمان سنگین وزن بوکس جهان که در سال 1964 مسلمان شد، در سال 2016 پس از سال‌ها مبارزه با بیماری پارکینسون در سن 74 سالگی درگذشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید