محدودیت 40 دقیقه‌ای «تیک‌تاک» برای افراد زیر 14 سال در چین

دولت چین در حال اعمال محدودیت‌های گسترده بر استفاده نوجوانان این کشور از فناوری است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دسترسی افراد زیر 14 سال به اپلکیشن «تیک‌تاک» در چین، با اضافه شدن «حالت نوجوان» به روزانه 40 دقیقه محدود شد.

تیک‌تاک که در چین با نام «دویین» شناخته می‌شود با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این محدودیت برای تمام کاربران زیر 14 سال که با هویت واقعی در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده‌اند، اعمال می‌شود.

تیک‌تاک در این بیانیه افزود که دویین برای این گروه سنی در چین، از ساعت ده بعد از ظهر تا شش بامداد از دسترس خارج خواهد شد.

این شرکت در بیانیه خود از والدین خواسته است که کودکان را تشویق کنند تا با هویت واقعی خود در این اپلیکیشن فعالیت کنند و یا «حالت نوجوان» را برای آن‌ها به صورت دستی فعال کنند.

پیش از این، خبرگزاری دولتی چین اعلام کرده بود که کودکان و نوجوانان زیر 18 سال، از ابتدای ماه سپتامبر سال جاری، تنها سه ساعت در هفته می‌توانند به بازی‌های ویدیویی بپردازند.

این قوانین جدید در راستای اعمال محدودیت‌های گسترده دولت چین بر استفاده نوجوانان از فناوری است.

به گفته دانیال احمد، تحلیل‌گر ارشد شرکت مطالعاتی «نیکو»، بیش از 110 میلیون کودک زیر 18 سال در چین روزانه وقت خود را با بازی‌های ویدیویی سپری می‌کنند.

بر اساس برخی آمار دولتی در ایران، حدود 20 میلیون کودک زیر 18 سال در این کشور از اینترنت استفاده می‌کند اما تدابیری برای محدودیت استفاده از اینترنت برای آن‌ها اتخاذ نشده است.

چندی پیش شبکه تلویزیونی «پویا»، یکی از کانال‌های سه‌گانه شبکه کودک و نوجوان تلویزیون دولتی ایران، در بخشی از انیمیشن «پهلوانان» سکانسی را به نمایش گذاشت که یکی از شخصیت‌ها منتظر بود تا از طریق «قطع گردن» اعدام شود. پخش چنین صحنه‌ای برای کودکان و نوجوانان زیر 18 سال انتقادات زیادی به همراه داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم