افراد زیر 18 سال در چین تنها 3 ساعت در هفته حق بازی آنلاین دارند

حدود 62.5 درصد از کودکان خردسال در چین اغلب بازی آنلاین انجام می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

چین با تصویب قانونی جدید برای کاهش اعتیاد فزاینده نوجوانان به بازی‌های آنلاین، زمان بازی برای آن‌ها را به سه روز در هفته و هر روز یک ساعت مشخص، محدود کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، دوشنبه 30 اوت، دولت چین قانونی را وضع کرد که مطابق آن افراد زیر 18 سال در این کشور تنها در ساعت 8 و 9 عصر روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه می‌توانند بازی‌های آنلاین انجام دهند. آن‌ها همچنین در روز‌های تعطیلات رسمی نیز تنها یک ساعت اجازه بازی خواهند داشت.

Advertisement

این قانون به عنوان بخشی از تغییرات بزرگ پکن برای تقویت کنترل بر جامعه و بخش‌های کلیدی اقتصاد آن از جمله فناوری، آموزش و دارایی تصویب شده است.

بر اساس این قانون شرکت‌های ارائه دهنده بازی‌های آنلاین از ارائه خدمات در خارج از ساعات مقرر منع می‌شوند و باید اطمینان حاصل کنند افراد استفاده کننده از بازی‌ها در سیستم‌های تایید هویت، اطلاعات واقعی خود را به ثبت برسانند.

چین در اواخر سال 2019 قانونی به اجرا گذاشته بود که این افراد بر طبق آن در روز‌های کاری یک ساعت و نیم و در روز‌های آخر هفته و تعطیلات رسمی سه ساعت اجازه بازی‌های آنلاین داشتند.

به گفته رسانه‌های دولتی چین، حدود 62.5 درصد از کودکان خردسال در این کشور اغلب بازی آنلاین انجام می‌دهند و 13.2 از کاربران زیر سن قانونی بیش از دو ساعت در روز‌های غیر تعطیل سرگرم این بازی‌های آنلاین در تلفن همراه خود هستند.

شرکت‌های تولید کننده بازی‌، هفته‌های اخیر در چین مورد انتقاد شدید رسانه‌های دولتی این کشور به دلیل «اعتیاد جوانان به بازی‌های آنلاین» قرار گرفتند.

بر اساس داده‌‌های اعلام شده توسط دولت چین، والدین کودکان و نوجوانان و همچنین معلمان آن‌ها نقش مهمی در کنترل اعتیاد به بازی‌های آنلاین در این کشور ایفا کردند.

قوانین جدید به سرعت به یکی از بحث‌برانگیز‌ترین موضوعات در «ویبو» جایگزین توییتر در چین تبدیل شد و واکنش‌های حمایتی و انتقادی زیادی را درباره این قانون سخت‌گیرانه درپی داشت.

گفته می‌شود محدودیت‌های اعمال شده در این کشور ضربه بزرگی به صنعت بازی‌های جهانی است که ده‌ها میلیون جوان را به سمت پردرآمدترین بازار جهان می‌کشاند.

شرکت تحلیلی «نیوزو»، اعلام کرد بازار بازی‌های آنلاین چینی تا انتهای سال میلادی 2021 پیش از آمریکا، چیزی حدود 45.6 میلیارد دلار درآمد کسب خواهد کرد.

این خبر همچنین باعث کاهش یافتن سهام بازی‌های چینی در معاملات آمریکا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم