بازیگر «مرد عنکبوتی» با فرآیند دیجیتالی جوان می‌شود

فیلم جدید داستان دکتر اختاپوس را از لحظه غرق شدن در رودخانه پی می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

آلفرد مولینا، بازیگر مشهور بریتانیایی که در نسخه 2004 فیلم «مرد عنکبوتی» در نقش بَدمنِ تراژیک «دکتر اختاپوس» ظاهر شده بود، قرار است در نسخه جدید این فیلم، با استفاده از فرآیندی دیجیتالی هفده سال جوان شود.

در «مرد عنکبوتی 2» (2004)، مولینا نقش دانشمندی به نام «اتو اُکتاویوس» را بازی می‌کرد، که پیتر پارکر / مرد عنکبوتی او را به دیده استاد خود می‌نگریست. با این وجود، اکتاویوس بعدا به طور ناخواسته در مقابل مرد عنکبوتی قرار می‌گیرد.

Advertisement

پس از حادثه‌ای تراژیک در آزمایشگاه که طی آن همسر اوکتاویوس کشته می‌شود و چهار بازوی مکانیکی خودشان را به وی می‌چسبانند و کنترل رفتار او را در دست می‌گیرند، او به «دکتر اختاپوس» یا به طور مخفف «داک آک» تبدیل می‌شود.

جنون داک آک برای تکمیل رآکتور اتمی تجربی‌اش، که بر سر آن همسر دلبندش را از دست داده، او را به تهدیدی برای شهر نیویورک تبدیل می‌کند. در نبرد نهایی، مرد عنکبوتی با توسل به وجدان دکتر اختاپوس باعث می‌شود که او یک لحظه به خود بیاید و خودش را به همراه رآکتور اتمی در رودخانه غرق کند.

اینک، «مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه نیست» قرار است دکتر اختاپوس را پس از هفده سال به زندگی بازگرداند. مولینا می‌گوید وقتی از جان واتس کارگردان فیلم جدید پرسید که چگونه می‌خواهد داک آک را بازگرداند، واتس به او پاسخ داد: «در این جهان هیچ‌کس واقعاً نمی‌میرد.»

طی گفت‌وگوهای اولیه برای تولید فیلم، واتس به مولینا گفت که فیلم جدید، داستان دکتر اختاپوس را از «لحظه غرق شدن در رودخانه» پی می‌گیرد، که به گفته وی، در مجموعه فیلمی که شامل چندین جهان، سفر در زمان، و روایت‌های متعدد از واقعیت است، «به اندازه کافی قابل قبول» به نظر می‌رسد.

مولینا سپس از واتس پرسید با این حقیقت که او از سال 2004 تابحال هفده سال پیرتر شده و اکنون در سن 67 سالگی قرار دارد می‌خواهد چه کند؟ واتس به او نگاهی می‌کند و می‌گوید: «دیدی با باب داونی جونیور و سَم جکسون چه کار کردیم؟ با تو هم همان کار را می‌کنیم.»

اشاره کارگردان به دو بازیگر مشهور هالیوود بود که طی فرآیندی دیجیتالی برای بازی در نسخه‌های جدید دو فیلم ابرقهرمانی جوان شدند. رابرت داونی جونیور در فیلم «کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی» (2016) به شیوه دیجیتالی 25 سال جوان شد تا مثل خودش در سال 1991 به نظر برسد. ساموئل اِل جکسون هم در فیلم «کاپیتان ماروِل» (2019) به همین طریق حدود سی سال جوان‌تر شد.

«مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه نیست» قرار است در 17 دسامبر 2021 به مناسبت کریسمس اکران شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم