.
.
.

راننده پاکستانی پس از گشت و گذار در فرودگاه کابل سر از آمریکا درآورد

ماشو گفته قصد دارد در آمریکا زندگی جدیدی را آغاز کند، و به خانواده‌اش یادآوری کرده بروند و کامیونش را از حوالی فرودگاه کابل بردارند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

گفته می‌شود یک راننده کامیون پاکستانی که به فرودگاه بین‌المللی کابل رفته بوده تا ببیند آنجا چه خبر است، توانسته در میان هرج و مرج نیروهای طالبان و نظامیان غربی و مردم سرآسیمه افغانستان، سوار هواپیمای آمریکایی شده و خودش را به ایالات متحده برساند.

وبگاه هندی «سیاست» و وبگاه پاکستانی «دیلی پاکستان»، چهارشنبه، 25 آگوست 2021، به طور جداگانه گزارش دادند که یورام وَن کلاور، نماینده سابق پارلمان هلند، اولین کسی بود که توجه عموم را به داستان عجیب این راننده کامیون اهل پیشاور جلب کرد.

سیاستمدار هلندی در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «می‌خواهید باور کنید یا نه، راننده کامیون اهل پیشاور که در مسیر تورخام-کابل کار می‌کرد سه روز ناپدید شد، و خانواده‌اش تصور می‌کردند در کابل فوت کرده است. ولی بعدا معلوم شد سوار هواپیما شده و به آمریکا رفته است.»

در همین حال، یک حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی تحت عنوان «اسد شینواری» که ظاهرا متعلق به فردی پاکستانی است، نوشت «ماشو شینواری، ساکن لندی کوتل، از پیشاور به تورخام رانندگی می‌کرد. او کامیون خود را جایی در کابل پارک کرد و به فرودگاه رفت تا ببیند چه خبر است، و سپس به مدت سه روز ناپدید شد.»

اسد شینواری می‌افزاید که طی این مدت، خانواده ماشو منتظر شنیدن خبر مرگ وی بودند، اما ناگهان روز سه‌شنبه تلفن‌شان زنگ می‌خورد و شماره‌ای بین‌المللی روی آن می‌افتد. وقتی تلفن را برمی‌دارند، صدای ماشو را می‌شنوند که برای‌شان ماوقع را تعریف می‌کند.

ماشو به خانواده‌اش گفته در میانه شلوغی‌های فرودگاه کابل توانسته سوار هواپیمای باری نظامی شده و خودش را به آمریکا برساند. او افزوده است قصد دارد در آمریکا زندگی جدیدی را آغاز کند، و به خانواده‌اش یادآوری کرده بروند و کامیونش را از حوالی فرودگاه کابل بردارند.

فرحان هودک، وبلاگ‌نویس قندهاری، در واکنش به این خبر اظهار کرده که این اولین باری نیست که چنین اتفاقی می‌افتد، زیرا گزارش شده بسیاری از افرادی که پس از تصرف کابل به دست طالبان مفقود شده بودند، اخیرا از اطراف و اکناف جهان سر درآورده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم