.
.
.

بحران سلامت روان نوجوانان پس از بازگشت به مدرسه در دوران کرونا

54 درصد از دانش‌آموزان 11 تا 17 ساله به خودکشی و یا آسیب‌رساندن به خود فکر می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نظرسنجی «سازمان سلامت فکری آمریکا» نشان می‌دهد دانش‌آموزان نوجوانی که پس از تعطیلی مدارس و آموزش از راه دور به کلاس درس بازمی‌گردند با بحران‌های جدی سلامت روانی روبرو هستند.

در مطالعات جدید «سازمان سلامت فکری آمریکا»، 26 اوت 2021، آمده است: «54 درصد از دانش‌آموزان 11 تا 17 ساله که پس از یک سال و نیم دوری از مدارس به دلیل پاندمی کرونا به مدارس بازگشته‌اند، به خودکشی و یا آسیب زدن به خود فکر می‌کنند.

گفته می‌شود این آمار از زمان شروع مطالعه در سال 2014 تاکنون در بالاترین سطح خود بوده است.

ژاکلین فریدمن لامباردو، مدیر دانشگاه مشاوره و روانشناسی دانشگاه ایالتی «مونکلر»، با تاکید بر افزایش آمار بحران سلامت روان در بین دانش‌آموزان افرود: «افرادی که به این اختلالات مبتلا شدند، الزاما نیازمند مراجعه به درمانگر یا روانپزشک نیستند.»

او «حضور در اجتماع و برقراری ارتباط» و همچنین «ایجاد احساس تعلق دوباره» را از راه‌کارهای مقابله با این اختلال دانست.

این روانشناس اضافه کرد: «اگر بچه‌ها نتوانند بر سلامت روان خود کنترل داشته باشند، این وظیفه را دانشگاهیان انجام می‌دهند»

تابستان امسال دانشگاه ایالتی مونکلر نیوجرسی، کلاس‌هایی برای آموزش تکنیک‌های کاهش استرس و نحوه تمرکز بر سلامت روان را برای دانش‌آموزان برگزار کرد.

در حال حاضر با توجه به پاندمی کرونا و پشت سر گذاشتن یک سال و نیم زندگی متفاوت که پیش از این تجربه آن را نداشتیم، بسیاری از ما احساس اضطراب و عدم اطمینان داریم.
منزوی شدن ناگهانی در خانه می‌تواند این احساسات را تقویت کند و به خصوص بر روی جوانان و نوجوانان تاثیرات نامطلوبی داشته باشد.

اگر شما شاهد این هستید که یکی از دوستان‌ و نزدیکان شما دچار این تاثیرات نامطلوب شده است، به او کمک کنید و پیشنهاد حمایت بدهید و به خاطر داشته باشید در شرایط حال حاضر افراد بیش‌تر از هر زمان دیگری به همراهی و به اشتراک گذاشتن حالات روحی خود با دیگران نیاز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم