بحران سلامت روان نوجوانان پس از بازگشت به مدرسه در دوران کرونا

54 درصد از دانش‌آموزان 11 تا 17 ساله به خودکشی و یا آسیب‌رساندن به خود فکر می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نظرسنجی «سازمان سلامت فکری آمریکا» نشان می‌دهد دانش‌آموزان نوجوانی که پس از تعطیلی مدارس و آموزش از راه دور به کلاس درس بازمی‌گردند با بحران‌های جدی سلامت روانی روبرو هستند.

در مطالعات جدید «سازمان سلامت فکری آمریکا»، 26 اوت 2021، آمده است: «54 درصد از دانش‌آموزان 11 تا 17 ساله که پس از یک سال و نیم دوری از مدارس به دلیل پاندمی کرونا به مدارس بازگشته‌اند، به خودکشی و یا آسیب زدن به خود فکر می‌کنند.

Advertisement

گفته می‌شود این آمار از زمان شروع مطالعه در سال 2014 تاکنون در بالاترین سطح خود بوده است.

ژاکلین فریدمن لامباردو، مدیر دانشگاه مشاوره و روانشناسی دانشگاه ایالتی «مونکلر»، با تاکید بر افزایش آمار بحران سلامت روان در بین دانش‌آموزان افرود: «افرادی که به این اختلالات مبتلا شدند، الزاما نیازمند مراجعه به درمانگر یا روانپزشک نیستند.»

او «حضور در اجتماع و برقراری ارتباط» و همچنین «ایجاد احساس تعلق دوباره» را از راه‌کارهای مقابله با این اختلال دانست.

این روانشناس اضافه کرد: «اگر بچه‌ها نتوانند بر سلامت روان خود کنترل داشته باشند، این وظیفه را دانشگاهیان انجام می‌دهند»

تابستان امسال دانشگاه ایالتی مونکلر نیوجرسی، کلاس‌هایی برای آموزش تکنیک‌های کاهش استرس و نحوه تمرکز بر سلامت روان را برای دانش‌آموزان برگزار کرد.

در حال حاضر با توجه به پاندمی کرونا و پشت سر گذاشتن یک سال و نیم زندگی متفاوت که پیش از این تجربه آن را نداشتیم، بسیاری از ما احساس اضطراب و عدم اطمینان داریم.
منزوی شدن ناگهانی در خانه می‌تواند این احساسات را تقویت کند و به خصوص بر روی جوانان و نوجوانان تاثیرات نامطلوبی داشته باشد.

اگر شما شاهد این هستید که یکی از دوستان‌ و نزدیکان شما دچار این تاثیرات نامطلوب شده است، به او کمک کنید و پیشنهاد حمایت بدهید و به خاطر داشته باشید در شرایط حال حاضر افراد بیش‌تر از هر زمان دیگری به همراهی و به اشتراک گذاشتن حالات روحی خود با دیگران نیاز دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم