.
.
.

ملکه بریتانیا در تدارک شکایت از شاهزاده هری و مگان مارکل

گفته می‌شود شاهزاده هری قصد دارد در کتاب جدیدش به شایعه اینکه چه کسی پدر واقعی اوست بپردازد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابعی از داخل کاخ باکینگهام گزارش داده‌اند ملکه 95 ساله بریتانیا از «حملات مکرر» نوه‌ی خود و همسر او به شدت عصبانی شده و به دستیاران ارشدش دستور داده تا با استخدام یک تیم وکلای حرفه‌ای آمادگی شکایت از این زوج را داشته باشند.

نوه 36 ساله ملکه الیزابت، شاهزاده هری و همسر 40 ساله او مگان مارکل، در مارس سال جاری میلادی طی مصاحبه‌ای افشاگرانه با اپرا وینفری، یک عضو ارشد از خاندان سلطنتی بریتانیا را به نژادپرستی محکوم کردند.

مگان مارکل، در این گفتگو اعلام کرد قبل از به دنیا آمدن فرزند اول آن‌ها «آرچی»، یکی از افراد نزدیک در خاندان سلطنتی نگرانی‌هایی در مورد رنگ پوست این نوزاد به دنیا نیامده مطرح کرده است.

به گزارش «دیلی‌میل» آمادگی ملکه الیزابت برای اقدام حقوقی پس از آن رخ داده است که وکلای شاهزاده هری و مگان مارکل به تازگی ادعا کردند این زن و شوهر با ملکه دچار اختلاف شدند، زیرا معتقد هستند ملکه در مقابل اتهام نژادپرستی هیچ عملی انجام نداده است.

همچنین یکی از دلایل مهم دیگر ملکه الیزابت، کتاب خاطراتی است که شاهزاده هری، درباره خاطرات و زندگی‌نامه خود در درست نوشتن دارد.

گفته می‌شود شاهزاده هری در این کتاب قرار است به رابطه مادرش پرنسس دایانا با «جیمز هیویت» مربی سوارکاری او در کاخ کنزینگتون بپردازد.

شایعات بسیاری وجود دارد که گفته می‌شود شاهزاده هری پسر واقعی ولیعهد بریتانیا نیست و در واقع حاصل رابطه پرنسس دایانا به جیمز هیویت است.

به گزارش «سان»، هشدار قانونی پیشگیرانه به ناشر این کتاب در حال بررسی است که آن‌ها را از هرگونه افشای اطلاعات خصوصی افراد بازدارد.

منبع آگاه از کاخ همچنین درباره این آمادگی حقوقی ملکه، برای شکایت از هری و مگان گفته است: «برای پذیرش هر چیزی محدودیتی وجود دارد و به نظر می‌رسد کوتاه آمدن تا همین‌جا کافی باشد.»

این منبع همچنین اضافه کرد: «اعضای خاندان سلطنتی در حال پیش‌گرفتن روش قانونمند هستند و هری و مگان خواهند دانست که حملات مکرر آن‌ها قابل تحمل نخواهد بود.»

در پی ایجاد اختلاف بین اعضای ارشد خاندان سلطنتی با شاهزاده هری و مگان مارکل، ولیعهد بریتانیا در ماه ژوئیه اعلام کرد با هدف کم کردن تعداد افراد سلطنتی و کاهش هزینه‌هایی که از مالیات مردم صرف این خانواده می‌شود، فرزندان هری و مگان یعنی «آرچی هریسن مونتباتن وینزر» و دختر تازه به دنیا آمده آن‌ها « لیلی‌بت دایانا» هرگز لقب سلطنتی نخواهند گرفت.

شاهزاده هری و مگان مارکل 19 مه سال 2018 در کلیسای سنت‌جورج در قلعه وینزور در یک مراسم سلطنتی بزرگ با هم ازدواج کردند، اما به دنبال برزو اختلافاتی با اعضای ارشد خاندان سلطنتی از نوامبر سال 2019 به دنبال تعطیلات کریسمس همراه با پسر هفت ماهه خود از لندن خارج و به کانادا و بعد آمریکا مهاجرت کردند و در حال حاضر با ورود عضو جدید خانواده خود، لیلی‌بت دایانا در مونته‌سیتو کالیفرنیا زندگی می‌کنند.