ستاره هنگ‌کنگی در اولین فیلم هالیوودی روی پرده سینما می‌رود

لیونگ: هیچ‌وقت در نقش یک اَبَربدمنِ آسیایی بازی نکرده بودم. این فرصتی بود تا کاری برای آسیا انجام بدهم. با خودم گفتم چرا که نه؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تونی لیونگ، ستاره بزرگ سینمای هنگ‌کنگ و بازیگر آثار تحسین‌شده‌ای همچون «چونگ‌کینگ اکسپرس» و «استاد بزرگ» به کارگردانی وانگ کاروِی، در اولین حضور خود در هالیوود به زودی در فیلم ابرقهرمانیِ «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» روی پرده سینما می‌رود.

به گزارش وبگاه «رَپ»، در «شانگ‌چی»، لیونگ نقش «وِن‌وو» پدر قهرمان فیلم شانگ‌چی را بازی می‌کند، که فرمانده نامیرای ارتش جنایتکار بدنامی موسوم به «ده حلقه» است، که از ده بازوبند مرموز که به او قدرت بی‌پایان می‌دهد، برای غلبه بر حریفان استفاده می‌کند.

«شانگ‌چی» نه تنها اولین حضور لیونگ در هالیوود است، بلکه اولین نقش او به عنوان «بدمن» یا نقش منفی نیز هست. با این وجود، خودش می‌گوید که رابطه میان ون‌وو و شانگ‌چی پیچیده‌تر از این حرف‌هاست، و او نقش خود را با رویکرد «بدمن» بازی نکرده است.

به گفته لیونگ: «من تلاش کردم ببینم چه دلایلی باعث شده ون‌وو تبدیل به این فردی بشود که الان هست. او یک پیشینه‌ای دارد، و می‌خواهد دیگران دوستش داشته باشند. او یک مرد خانواده‌دار است. وقتی که فیلمنامه را می‌خواندم، دلایل زیادی پیدا کردم برای اینکه چرا او چنین فردی است. او را ضدجامعه، خودشیفته، و متعصب یافتم.»

لیونگ می‌گوید هنگامی که کارگردان فیلم نقش ون‌وو را به او پیشنهاد کرد، توضیح داد که این شخصیتِ منفی لایه‌های بسیاری دارد، و اظهار امیدواری کرد که لیونگ بتواند آن نقش را خوب دربیاورد. لیونگ به خاطر کارگردان نقش را قبول کرد.

او اضافه می‌کند: «به علاوه، این کاری بود که من قبلا انجام نداده بودم. هیچ‌وقت در نقش یک اَبَربدمنِ آسیایی بازی نکرده بودم. این فرصتی بود تا کاری برای آسیا انجام بدهم. با خودم گفتم چرا که نه؟»

فیلم «شانگ‌چی و افسانه ده حلقه» با بازیگرانی عمدتا آسیایی قرار است از 3 سپتامبر در آمریکا روی پرده سینماها برود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم