توصیه‌هایی برای انتخاب یک ضدآفتاب مناسب

متخصصان پوست ضدآفتاب‌های دارای SPF عدد 30 و بالاتر را پیشنهاد می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب، علاوه بر امکان ابتلا به سرطان پوست، باعث ایجاد پیری و چین و چروک می‌شود و علاوه بر تصور غالب ما، استفاده از یک ضدآفتاب مناسب نه تنها در تابستان که در طول کل سال ضروری است.

«ان‌بی‌سی نیوز» چند توصیه از متخصصان انجمن پوست آمریکا درباره انتخاب یک ضدآفتاب با SPF مناسب را برای شما گردآوری کرده است.

برچسب طیف‌ گسترده

اولین نکته قابل توجه این است که ضدآفتابی که انتخاب می‌کنید دارای برچسب «طیف گسترده» باشد. این بدان معناست که پوست شما را در برابر اشعه UVA و UVB محافظت می‌کند. اشعه ماوراء بنفش اشعه‌ای است که پوست شما را زودتر پیر می‌کند و باعث ایجاد چین و چروک و لکه‌های پیری و اشعه UVB باعث آفتاب سوختگی می‌شود. قرار گرفتن بیش از حد در معرض هر دو می‌تواند منجر به سرطان پوست شود.

فاکتو محافظت در برابر آفتاب SPF

متخصصان توصیه می‌‌کنند از ضدآفتابی استفاده کنید که SPF درج شده روی آن حداقل عدد 30 باشد که از برخورد مستقیم اشعه ماوراء‌بنفش به پوست جلوگیری کند، آن‌ها این میزان را عدد جادویی می‌نامند.

به نوع پوست خود توجه کنید

اگر آکنه و یا پوست چربی دارید، توجه کنید ضدآفتاب شما حتما برچسب « Non comedogenic » یا همان ضدجوش بودن را داشته باشد.

برای پوست‌های حساس یک کرم ضدآفتاب فیزیکی یا معدنی انتخاب کنید. کرم ضد آفتاب فیزیکی دارای اکسید روی و دی‌اکسید تیتانیوم برای محافظت از پوست است.

به صورت کلی نیاز است به تمامی قسمت‌هایی از بدن که در معرض آفتاب قرار می‌گیرد، ضدآفتاب زده شود. نیم ساعت قبل از خروج از خانه میزان مناسبی ضدآفتاب را به روی پوست خود بمالید و هر دو ساعت آن را تمدید کنید.

به یاد داشته باشید، هیچ کرم ضد آفتابی نمی‌تواند شما را در برابر نور خورشید به طور کامل محافظت کند، بنابراین مهم است که در طول روزهای به شدت آفتابی از لباس‌های محافظ مانند کلاه و دستکش استفاده کنید و همیشه به دنبال راه رفتن در سایه باشید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم