.
.
.

6 روش ساده برای مراقبت از خود، چیزی که به آن نیاز دارید

چک نکردن تلفن همراه تا بعد از صبحانه و انجام ورزش‌های 10 تا 20 دقیقه‌ای در روز به حفظ سلامتی شما کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وقتی مدام در حال فعالیت هستید، مراقبت از خود اغلب به انتهای لیست کارهای شما می‌رود. اما شما فقط یک بدن دارید، بنابراین مهم است که از آن به خوبی مراقبت کنید.

نسخه آنلاین روزنامه «دیلی‌میل» در بخش سلامت خود، توصیه‌هایی را از تمرینات کوتاه تا سم‌زدایی دیجیتالی و چند ترفند ساده دیگر برای سلامتی، که به راحتی می‌تواند در برنامه شما قرار بگیرد، منتشر کرده است.

رژیم غذایی
رژیم غذایی

آماده‌سازی غذا مثل یک حرفه‌ای

آماده کردن وعده‌های غذایی برای هفته پیش‌رو یک راه عالی برای تشویق ترک عادت غذایی بد است. با این کار روی تهیه یک وعده غذایی مغذی که می‌توانید آن را در یخچال نگهداری کنید تمرکز می‌کنید، در نتیجه وسوسه خوردن فست‌فود‌ها کم می‌شود و در طولانی مدت پول خود را پس‌انداز خواهید کرد.

بدن خود را حرکت دهید

قرار نیست همیشه پشت میز بنشینید، پس باید مطمئن باشید که برخی ورزش‌ها را در برنامه خود گنجانده‌اید. اگر کمبود زمان دارید تمرینات ورزشی «هیت» «HIIT» که 10 تا 20 دقیقه‌ای است می‌تواند برای شما مفید باشد.

مراقبت از پوست
مراقبت از پوست

یک «روتین مراقبت پوستی» برای خود تعریف کنید

داشتن روتین پوستی ممکن است وقت‌گیر به نظر برسد، اما بسیار آسان است و شما نیازی به قرص و معجون ندارید. با یک برنامه معمولی شروع کنید:«تمیز کردن پوست، مرطوب کردن و استفاده از ضدآفتاب». همین‌طور از داشتن یک رژیم غذایی متعادل اطمینان حاصل کنید و ویتامین A و مولتی‌ویتامین مصرف کنید که به عملکرد طبیعی پوست کمک می‌کنند.

سم‌زدایی دیجیتالی

استفاده بیش‌ از حد از تلفن همراه برای سلامتی و به ويژه چشم ما هیچ فایده‌ای ندارد، علائم خستگی دیجیتالی چشم می‌تواند شامل ناراحتی چشم، سردرد و مشکل در تمرکز باشد. می‌توانید با استراحت دادن به چشم‌ها و یک سم‌زدایی دیجیتالی آن را تسکین دهید، شما می‌توانید این کار را با چک نکردن تلفن خود تا بعد از صبحانه یا استفاده نکردن از آن قبل از زمان خواب انجام دهید.

رساندن آب کافی به بدن

احتمالا میلیون‌ها بار این جمله را شنیدید، اما «آب کافی بنوشید». نوشیدن مقدار زیادی آب یکی از ساده‌ترین و بهترین کارهایی است که می‌‌توانید برای بدن خود انجام دهید زیرا برای بسیاری از عملکردهای حیاتی مورد نیاز است. روزانه بین 6 تا 8 لیوان آب توسط متخصصان بهداشت توصیه می‌شود. اگر از طعم ساده آب خسته می‌شوید، می‌توانید به آن میوه و سبزیجات تازه اضافه کنید.

برای استراحت مناسب برنامه‌ریزی کنید

آخرین باری که استراحت مناسب داشتید کی بود؟ اگر به یاد نمی‌آورید، زمان استراحت است. در این زمان می‌توانید مکانی را رزرو کنید و با دور شدن از کارهای روزانه کمی از استرس خود را کاهش دهید، و به خاطر داشته باشید که زمان استراحت هم می‌تواند به معنای صرف وقت برای خودتان باشد، به خواندن کتاب، خوردن یک فنجان چای یا ریلکس کردن در حمام فکر کنید.