.
.
.

«ناسا» برای شبیه‌سازی زندگی در مریخ داوطلب استخدام می‌کند

این افراد با مشکلاتی همچون محدودیت منابع، خرابی تجهیزات، تأخیر در ارتباطات، و سایر عوامل استرس‌زای محیطی دست و پنجه نرم خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان فضانوردی آمریکا «ناسا» قصد دارد به منظور آزمایش شرایط زندگی روی سیاره مریخ، به مدت یک سال تعدادی از انسان‌ها را در مکانی خاص تحت شرایط‌ کنترل‌شده به فعالیت‌های مختلف وا دارد.

به گزارش وب‌سایت «رادیو ملی» آمریکا، ناسا به دنبال متقاضیانی برای شرکت در «ماموریت یک‌ساله زیستگاهی برای شبیه‌سازی زندگی در دنیاهای دوردست» است تا انسان‌ها را در موقعیتی مشابه مریخ بر روی زمین رصد کند تا بتواند چالش‌هایی را که ممکن است در آینده در جریان سفر به سیاره سرخ روی می‌دهد را مطالعه کند.

گریس داگلاس، دانشمند ارشد پژوهش‌های فناوری غذایی پیشرفته ناسا در مرکز فضایی جانسون در هیوستون تگزاس، می‌گوید که این ماموریت شبیه‌سازی برای منفعت رساندن به فضانوردان در ماموریت‌های آینده‌شان است.

به گفته وی: «شبیه‌سازی بر روی زمین به ما کمک می‌کند تا چالش‌های جسمی و روحی که فضانوردان با آنها روبرو می‌شوند را قبل از به فضا رفتن‌شان مشاهده کرده و با برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی کنیم.»

ناسا به دنبال استخدام چهار نفر است که به مدت یک سال در یک محوطه چاپ‌شدهٔ سه‌بعدی به مساحت 1700 فوت مربع تحت عنوان «مارس دون آلفا» مستقر در مرکز فضایی جانسون زندگی و کار کنند.

به گفته سازمان فضانوردی آمریکا، این افراد ممکن است وظایفی مانند پیاده‌روی فضایی شبیه‌سازی‌شده با استفاده از واقعیت مجازی و کنترل‌های رباتیک، و تبادل ارتباطات و انجام تحقیقات دیگر را عهده‌دار شوند.

ناسا در آگهی استخدام خود برای این پروژه از شهروندان سالم و باانگیزه آمریکایی در سنین میان 30 تا 55 سال که دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته‌های علوم پایه هستند، یا تجربه کافی در خلبانی هواپیما دارند، دعوت به کار کرده است.

این سازمان تصریح می‌کند که افراد استخدام‌شده با مشکلات شبیه‌سازی‌شده‌ای همچون مشکلاتی که انسان‌ها ممکن است در مریخ با آن روبرو شوند، از جمله محدودیت منابع، خرابی تجهیزات، تأخیر در ارتباطات، و سایر عوامل استرس‌زای محیطی دست و پنجه نرم خواهند کرد.