مرد ایرانی «چرخ همستر»سوار در سواحل فلوریدا از آب گرفته شد

رضا بلوچی: کاری به حرف این و آن نداشته باشید و دنبال رویاهای‌تان بروید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک دونده ایرانی سوار بر وسیله‌ای بزرگ شبیه به چرخی که همسترها روی آن می‌دوند، در حالی که در اقدامش برای طی کردن مسافت میان فلوریدا به نیویورک با دویدن روی اقیانوس اطلس با مشکل مواجه شده بود، در سواحل فلوریدا از آب گرفته شد.

به گزارش «العربیه»، چهارشنبه 28 ژوئیه 2021، رضا بلوچی قصد داشت برای جمع‌آوری پول برای امور خیریه، مسافت 1609 کیلومتری را روی آب بدود. کلانتری محلی فلوریدا به خبرگزاری «بی‌بی‌سی» گفت: «این فرد در دریا گرفتار مشکلاتی شد که او را به ساحل بازگرداند. ایشان سالم و سلامت است. گارد ساحلی آمریکا او را از آب گرفت.»

این اولین باری نیست که بلوچی قصد چنین سفر پُرخطری می‌کند. مقامات ساحلی یک بار او را در سال 2014، در حالی که قصد داشت از وسیله مشابهی برای سفر استفاده کند، در نزدیکی سنت آگوستین فلوریدا نجات دادند. دو سال بعد هم در ساحل ژوپیتر در نزدیکی پالم بیچ از آب نجات یافت.

به گزارش «میامی هرالد»، بلوچی می‌گوید که رژیم ایران وی را در جوانی شکنجه کرده است، و او اینک در آمریکا پناهنده سیاسی است. به گفته وبسایت بلوچی تحت عنوان «دوندگی با رضا»، او که دونده بوده، در جوانی از ایران خارج شد تا به یک تیم حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در آلمان بپیوندد.

او ادعا می‌کند هفت سال در شش قاره دوچرخه‌سواری کرده و پنجاه و پنج کشور را دیده و بیش از 49700 مایل رکاب زده است. بلوچی می‌گوید که سال‌ها پیش از طریق مرز مکزیک وارد آمریکا شد، و در بیابان‌های جنوب این کشور گم شد. بعدها آمریکا به او پناهندگی اعطا کرد.

بلوچی پس از آخرین ماجراجویی خود به «فاکس نیوز» گفت: «می‌خواهم به مردم بگویم که اگر می‌خواهید کاری بکنید، پس بکنید. کاری به حرف این و آن نداشته باشید. دنبال رویاهای‌تان بروید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید