ولیعهد بریتانیا نوه خود را از گرفتن لقب شاهزاده محروم می‌کند

آرچی، فرزند پرنس هری بدون عنوان سلطنتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

طبق بخشی از برنامه‌های پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا که با هدف کم کردن تعداد افراد سلطنتی و کاهش هزینه‌ها تعیین شده، نوه او یعنی «آرچی هریسن مونتباتن وینزر» هرگز لقب سلطنتی نخواهد گرفت.

به گزارش روزنامه «دیلی میل»، در حالی که از زمان جورج پنجم، پادشاه بریتانیا تاکنون نوادگان حاکم این حق را دارند که عنوان پرنس یا پرنسس دریافت کنند، پرنس چارلز اما اکنون در صدد است تا با تغییر دادن اسناد قانونی، تعداد شاهزادگان‌ ارشد را محدود کند تا از این طریق هزینه‌های کمتری از جیب مالیات‌دهندگان بریتانیایی صرف خاندان سلطنتی این کشور شود.

این اقدام موجب خشم پرنس هری دوک و مگان مرکل داچس ساسکس شده و تصور می‌شود که خاندان سلطنتی بریتانیا بار دیگر از آن سوی اقیانوس‌ها در راس حملات این زوج قرار بگیرند.

با اعلام رسمی این تصمیم، روابط بین زوج ساسکس و خاندان سلطنتی به سطح پرتنشی خواهد رسید.

هری و مگان و فرزندشان آرچی
هری و مگان و فرزندشان آرچی

این تصمیم پرنس چارلز ضرر زیادی را به هری و مگان می‌زند، زیرا فرزندان آ‌نها با پادشاه شدن پرنس چارلز، لقب پرنس و پرنسس خواهند گرفت. به همین خاطر این دو از گرفتن عنوان سلطنتی پایین‌تر یعنی «ارل دمبارتن» برای پسرشان آرچی صرف‌نظر کردند.

با این اقدام پرنس چارلز، ولیعهد بریتانیا، فرزندان هری و مگان تا آخر عمر هیچ عنوان سلطنتی‌ نخواهند داشت.

این اقدام پس از ماه‌ها بحث پشت‌پرده در میان خاندان سلطنتی بریتانیا اتخاذ شده است، حتی زمانی که پرنس هری و مگان مارکل در ماه مارس با اپرا وینفری مصاحبه‌ای جنجالی کرده و ماجرای نداشتن لقب سلطنتی آرچی و فرزندان بعدی خود را پیش کشیدند، از این تصمیم آگاهی داشتند.

آن‌ها برای جلوگیری از این تصمیم سعی کردند با یک حرکت رو به جلو اتهاماتی از جمله نژادپرست بودن را به خاندان سلطنتی نسبت دهند.

منابع نزدیک به خاندان سلطنتی اعلام کردند از اینکه پرنس چارلز گام فعالی را در جهت تغییر اسناد قانونی به منظور کنار گذاشتن نوه خود آرچی و دیگران برمی‌دارد، شوکه شده‌اند.

هنوز جزئیات بیشتری از برنامه کم‌کردن هزینه‌ها و تعداد افراد خاندان سلطنتی توسط دفتر پرنس چارلز منتشر نشده است اما اعلام این تصمیم آن‌ هم اندکی پس از به دنیا آمدن فرزند دوم پرنس هری و مگان مارکل با نام لیلی‌بت «لیلی» دایانا احتمالا نتیجه تنش‌های اخیر این زوج با نهاد سلطنت بوده است.

پرنس هری و مگان مارکل 19 مه سال 2018 در کلیسای سنت‌جورج در قلعه وینزور در یک مراسم سلطنتی بزرگ با هم ازدواج کردند، اما به دنبال برزو اختلافاتی با اعضای ارشد خاندان سلطنتی از نوامبر سال 2019 به دنبال تعطیلات کریسمس همراه با پسر هفت ماهه خود از لندن خارج و برای ادامه زندگی به کانادا و بعد آمریکا مهاجرت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید