گوگوش: تنها جایی که در آن اجازه آواز خواندن ندارم وطن خودم است

گوگوش به همراه مرجان، دیگر خواننده معروف، در یک سلول زندانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فائقه آتشین معروف به گوگوش، ستاره سرشناس موسیقی و هنر ایران روز جمعه 9 ژوئیه 2021 در گفتگوی اختصاصی با العربیه، گفت که تنها جایی که در آن اجازه آواز خواندن ندارد، وطن خودش ایران است.

او با انتقاد از سیاست‌های رژیم ایران در زمینه ارسال نیروهای شبه‌نظامی به عراق، گفت که ارسال شبه‌نظامیان «مرگ و نابودی» به همراه دارد.
او در این مصاحبه به ارسال گروهی از هنرمندان ایرانی به عراق در دوران محمدرضا پهلوی اشاره کرد و گفت که در آن زمان او به همراهی گروهی دیگر از هنرمندان ایرانی برای اجرای موسیقی به بغداد رفته و او نیز ترانه مشهور «بنت الشلبیه» را در تلویزیون ملی عراق بازخوانی کرد.
گوگوش گفت که پیش از انقلاب 1357 در ایران، آثار هنری او در رادیو و تلویزیون به طور گسترده پخش می‌شده و همین امر سبب شد پس از انقلاب به دلیل حساسیتی که روی اسم او وجود داشت، ممنوع‌الکار شود و برای یک ماه هم به زندان افکنده شود. او که در زمان انقلاب در سوئیس به سر می‌برد، چند ماه بعد به ایران بازگشت، اما گذرنامه‌اش مصادره شده و خروجش از کشور ممنوع شد. گوگوش به همراه مرجان، دیگر خواننده معروف، در یک سلول زندانی شد.
این ستاره سرشناس موسیقی ایران به العربیه گفت که پس از آن ناچار شد به مدت دو دهه زندگی غیرهنری داشته باشد. او توضیح داد که در این زمان اجازه هیچ فعالیت هنری به او داده نشد.
او گفت پس از انقلاب اسلامی فعالیت بسیاری از بازیگران و هنرمندان در ایران ممنوع شد و بعدها این امر منجر به برآمدن نسل موسیقی زیرزمینی شد.
گوگوش تاکید کرد که تنها جایی از جهان که در آن آواز خواندن او ممنوع است، وطن خودش است، در حالی که بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی به زنان اجازه فعالیت هنری و ترانه‌خوانی داده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید