اولین سفر توریستی فضایی ریچارد برانسون ‌میلیاردر ماجراجو در 71 سالگی

برانسون پیش از این عرض اقیانوس اطلس را سه روزه با قایق تندرو پیموده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفر فضایی روز یک‌شنبه 20 تیر ریچارد برانسون، بازگشتی مجدد به ماجراجوی‌های سابق این میلیاردر مغرور توصیف شده است. برانسون دهه‌ها مشغول رکورد شکنی‌های بحث برانگیزی شد که می‌توان به پرواز 48 کیلومتری او با «پاراشوت» میان بریتانیا و فرانسه اشاره کرد.

او همچنین عرض اقیانوس اطلس را سه روزه با یک «قایق تندرو» پشت سر گذاشت و پس از آن با «بالن هوای گرم» که سرعت آن تا 245 میل در ساعت می‌‌رسید بر فراز اقیانوس آرام به پرواز درآمد.

ماجراجویی‌های برانسون تبلیغات مهمی برای مجموعه شرکت‌های او به نام «گروه ویرجین» بوده اما این ماجراجویی‌ها، اغلب سبب مراجعه او به بخش اورژانس برای نجات از تبعات آنها شده است.

در همین راستا و جهت قرار گرفتن در راس رکوردشکنی‌ها، برانسون در رقابت با «جف بزوس»، رئیس و موسس آمازون و دیگر میلیاردر ماجراجو، تلاش دارد روز یک‌شنبه اولین سفر سیاحتی خود به فضا را توسط یکی از شرکت‌های زیر مجموعه‌اش انجام دهد.

سفر برانسون به فضا تنها 9 روز پیش از سفر فضایی بزوس برنامه‌ریزی شد. موسس آمازون قرار است 20 اوت با فضاپیمای «بلو اوریجن» به فضا برود.

برانسون اعلام کرد که یک هفته پیش از جشن تولد 71 سالگی خود، با شرکت «Virgin Galactic Holdings Inc» به سفری فضایی خواهد رفت.

این سفر پس از انجام می‌گیرد که اداره پروازهای فدرال آمریکا با درخواست شرکت «Virgin Galactic» جهت برنامه‌ریزی پروازهای تجاری فضایی موافقت کرد.

سفر پرمخاطره

برانسون توسط فضاپیمای «VSS Unity» که بر روی یک هواپیما موسوم به «هواپیمای مادر» قرار داده شده، به سفر فضایی 90 دقیقه‌ای عزیمت می‌کند. فضاپیما پس از جدا شدن از هواپیمای مادر با سرعت 88 کیلومتر در ساعت به سوی جو زمین حرکت خواهدکرد. این فضاپیما تا مدار فضایی مورد تایید اداره هوافضای فدرال آمریکا موسوم به «مدار کارمان» در یکصد کیلومتری سطح زمین پرواز می‌کند.

طبق شاخص ارزیابی بلومبرگ، ثروت برانسون که در سال 1999 به دلیل «فعالیت‌های پیشتازانه تجاری»، مدال شوالیه را از دستان ملک هالیزابت دوم دریافت کرده، حدود 7.5 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

در دسامبر سال گذشته سخنگوی «گروه ویرجین» اعلام کرد که شرکت‌های زیر مجموعه این برند تجاری سالیانه بالغ بر 22 میلیارد دلاردرآمد کسب می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم