چرا مردان بیشتر از زنان گوشت دوست دارند؟

تغییر باورهای سنتی«مردانگی» نزد مردها می‌تواند به کاهش مصرف گوشت منجر شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک پژوهش جدید نشان داد که مردان بیشتر از زنان خوردن گوشت را دوست دارند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، این پژوهش نشان داد که خوردن گوشت احساس مردانگی مردان را تقویت و بر هویت مردانه آنها تاکید می‌کند به همین دلیل مردان بیشتر از زنان خوردن گوشت را دوست دارند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس، بیش از 1700 بزرگسال آمریکایی را مورد آزمایش قرار دادند تا به راز این حقیقت پی ببرند که مردان بیشتر از زنان گوشت را دوست دارند.

محققان در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که بر عکس زنان، هر چه مردان بیشتر از «باورهای سنتی مردانگی» پیروی کنند، تمایل آنها به خوردن گوشت گاو و مرغ بیشتر می‌شود.

تیم محققان گفت:«این یافته‌ها در آینده می‌تواند تلاش‌ها برای تشویق مصرف کنندگان به استفاده از رژیم‌های غذایی بدون گوشت و پایدار و سازگار با محیط زیست را تقویت کند».

دانیل روزنفلد، روانشناس گفت:«یافته‌های ما نشان می‌دهد که تغییر باورهای مردان درباره مفاهیم سنتی جنسیتی مردانگی می‌تواند باعث کاهش مصرف گوشت گاو و مرغ در میان مردان شود».

او افزود:«این موضوع در رابطه با گوشت گاو امیدوار‌ کننده است، زیرا تولید گوشت گاو، تهدید زیست‌محیطی بیشتری نسبت به سایر فرآورده‌های گوشتی از قبیل مرغ، گوسفند یا ماهی ایجاد می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size