خواب‌آلودگی در طول روز نشانه‌ای از بیماری کبدی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک پژوهش علمی جدید توسط محققان روسی نشان داد، احساس خواب‌ آلودگی در طول روز ممکن است نشانه‌ای از عوارض یک اختلال کبدی باشد که در آینده فرد را گرفتار کند.

به گزارش خبرگزاری «نووستی» روسیه، دکتر دیمیتری موناخوف، کبد شناس روسی روز دوشنبه 28 ژوئن گفت، پدیده خواب‌آلودگی در طول روز و بی‌خوابی در شب ممکن است نشانه‌ای از یک مشکل کبدی باشد.

دکتر دیمیتری موناخوف، در مصاحبه تلویزیونی گفت:«ضعف، بی‌حالی و خستگی معمولا بیمار را نگران می‌کند. این علائم که به صورت خواب آلودگی طی روز و بی‌خوابی در شب ظاهر می‌شود، نشانه‌ای از مشکلات کبدی است.»

او افزود: «سایر علائم مانند زردی پوست، سفیدی چشم، حالت تهوّع و استفراغ و درد در سمت راست زیر دنده نشانگر مشکلات کبدی است».

طبق این گزارش، عواملی نظیر ویروس‌ها، مصرف الکل، عوامل ژنتیکی یا چاقی در کبد که وظیفه هضم و دفع سموم از بدن را ایفا می‌کند، باعث اختلال در عملکرد و ابتلای فرد به بیماری «کبد‌ چرب» می‌شوند.

نارسایی کبدی

با گذشت زمان این عوامل می‌تواند به آسیب کبدی و در نتیجه تهدید سلامت انسان منجر شود.

همچنین از جمله علائم، اختلالات کبدی تورم در پاها، مچ پا، تیره شدن ادرار، کاهش اشتها و کبودی در بدن است.

دکتر دیمیتری موناخوف، مصرف امگا 3، اسیدهای چرب اشباع نشده، انجام فعالیت بدنی جهت جلوگیری از خواب‌آلودگی در طول روز و رعایت رژیم غذایی را برای محافظت از كبد و حفظ سلامت فرد توصیه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید