بریتنی «قیمومیت» پدرش را مضر و غیر اخلاقی خواند

بریتنی به قاضی گفت: وقتی قادر به کار کردن و درآمدزایی باشم نیازی به سرپرست ندارم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بریتنی اسپیرز، ستاره پاپ آمریکا، روز چهارشنبه 23 ژوئن، در جلسه دادگاه بار دیگر به «قیمومیت» پدرش که از 13 سال پیش بر زندگی او تحمیل شده است، مخالفت کرده و آن را مضر و غیر‌اخلاقی توصیف کرد.

خواننده مشهور آمریکایی از چند سال پیش با شکایت در دادگاه‌ خواستار تغییر «قیمومیت»، از پدرش به شخص مورد نظر خود شده است. اما کارشناسان حقوقی می‌گویند لغو حکم «قیمومیت»، از سوی دادگاه کار آسانی نیست، چراکه بریتنی باید قاضی را قانع کند که توانایی اداره امور زندگی و حفظ دارایی‌های خود که در حدود 60 میلیون دلار است را دارد.

Advertisement

کریستوفر ملچر وکیل بریتنی، گفت: «هنگامی که شخصی تحت قانون «قیمومیت» قرار می‌گیرد، خیلی دشوار است که بتواند آن قانون را لغو کند. زیرا دادگاه نمی‌خواهد با یک تصمیم‌ ساده حکم شخصی را که تحت قانون «قیمومیت» قرار گرفته است را لغو کند مگر اینکه شخص ثابت کند که دیگر نیازی به «قیمومیت» ندارد.»

بریتنی روز چهارشنبه در دادگاه رسیدگی به شکایت خود با عصبانیت به قاضی پرونده، قیمومیت را «مضر، احمقانه، شرم آور و غیراخلاقی توصیف کرد». او از قاضی خواست که بدون انجام معاینات روانشناختی دیگر، این قیمومیت را پایان دهد.

ساعت‌ها ارزیابی روانی

بریتنی به قاضی گفت: «من نمی‌خواهم بار دیگر ارزیابی شوم و مانند گذشته چهار ساعت در اتاق با روان‌شناسان باشم. وقتی قادر به کار کردن‌، درآمدزایی، کار برای خودم و پرداخت دستمزد دیگران باشم، منطقی نیست که دوباره ارزیابی شوم».

دادگاه، حکم قیمومیت بریتنی را در سال 2008 پس از بستری شدن این ستاره پاپ آمریکایی در بیمارستان به خاطر نگرانی در مورد وضعیت سلامت روانی صادر کرد. در آن زمان جیمی اسپیرز پدر این ستاره پاپ را به‌عنوان قیم او منصوب شد. اما بریتنی تنها یک سال پس از بیماری به کار و زندگی خود بازگشت و آلبوم‌های جدیدی را منتشر کرد.

برندا پنی، قاضی پرونده، بریتنی را به خاطر شهامت و صراحت او ستود. اما قاضی اظهار داشت که خواننده مشهور آمریکایی باید قبل از هر تصمیمی از دادگاه تقاضای پایان دادن به قیمومیت خود را درخواست کند.

طبق قانون کالیفرنیا، برای پایان دادن به قیمومیت، قاضی معمولا بازپرسی را از دادگاه تعیین کرده تا با بریتنی و سایر طرف‌های مربوط به پرونده از جمله والدینش جیمی و لنا اسپیرز، مدیر مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی و مدیر موسسه مالی تجارت او صحبت کند و نتایج را به قاضی ارائه دهد سپس قاضی تصمیم نهایی را می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size