ویدئو؛ برخورد ده‌ها دوچرخه‌سوار در «تور دو فرانس» 2021

یک تماشاگر بی‌پروا باعث سقوط دوچرخه‌سواران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مسابقات «تور دو فرانس» 2021 که روز یکشنبه 27 ژوئن برگزار شد، با یک تصادف بی‌سابقه‌ای میان دهها دوچرخه‌سوار همراه بود که به جراحت‌ برخی از ورزشکاران منجر شد.

کلیپ ویدئویی که از اين حادثه در شبکه یوتیوب منتشر شده، نشان می‌دهد بی‌مبالاتی یک تماشاگر باعث شد، ده‌ها دوچرخه‌سوار با هم برخورد کنند و بدترین حادثه دوچرخه‌سواران طی چند سال گذشته را بوجود آورد.

Advertisement

این حادثه از آنجا آغاز شد که یک زن تماشاگر آلمانی از خطی که معمولا برای تماشاگران مشخص کرده‌اند، جلو‌ آمد و باعث برخورد دوچرخه‌سوار با پلاکارد او شد که در این هنگام دو‌چرخه‌سوار تعادلش را از دست داده و سقوط کرد و سایرین هم در برخورد با او نقش زمین ‌شدند.

این تماشاگر که مستقیم به دوربین‌های تلویزیونی دوچرخه‌ها نگاه می‌کرد، در حالی که کمر خود را به سمت دوچرخه‌سواران تندرو متمایل کرده بود، با «تونی مارتین»، دوچرخه سوار آلمانی برخورد کرد. مارتین به زمین افتاد و به نوبه خود مانع ده‌ها دوچرخه سوار دیگر شد و بقیه دوچرخه سواران به ترتیب مانند دومینو به زمین افتادند.

این حادثه منجر به مصدومیت حدود 20 دوچرخه‌سوار با جراحات مختلف شده است.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «دیلی میل»، پلیس فرانسه در حال تعقیب تماشاگری است که بلافاصله پس از حادثه فرار کرد.

طبق نوشته این روزنامه، رفتار این تماشاگر، جرم به شمار می‎‌رود و مجازات آن تا یک سال زندان و حدود 13 هزار پوند جریمه نقدی است.

این حادثه، مسابقه را به مدت 5 دقیقه متوقف کرد تا آمبولانس‌ها توانستند زخمی‌شدگان را به بیمارستان منتقل کنند.

کریس فروم، دوچرخه‌سوار بریتانیایی که چهار بار قهرمان شده بود، در این حادثه از ناحیه چپ سینه آسیب دید.

در این حادثه علاوه بر 20 دوچرخه‌سواری که زخمی شده‌اند، حدود 50 تا 60 نفر دیگر نیز سقوط کردند.

تور دو فرانس، معتبرترین مسابقه دوچرخه‌سواری جاده‌ای دنیاست که هر ساله به مدت سه هفته در جاده‌های فرانسه و در فصل تابستان برگزار می‌شود. این مسابقه از مرکز پاریس شروع شده و در همان جا به پایان می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم