شب موسیقی با حضور هنرمندان عرب و غربی در جده برگزار شد

همزمان نمایشگاهی از 84 اثر هنری در محل انجمن «فرهنگ و هنر» سعودی نیز برپا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

انجمن فرهنگ و هنر سعودی با حمایت مالی دانشگاه تجارت و فن‌آوری و با شعار «موسیقی زبان مشترک ملت‌ها است» به برگزاری اولین شب موسیقی اقدام کرد.

این برنامه شامگاه دوشنبه 21 ژوئن، با مشارکت نوازندگان عرب و غربی و با نمایش 84 اثر هنری در ساختمان انجمن موسیقی شهر جده برگزار شد.

محمد آل‌صبیح، مدیر انجمن مذکور در جده در مصاحبه با «العربیه»، گفت: «این برنامه شاهد افتتاح نمایشگاه "نجوای آهن" که شامل 42 اثر هنری، 20 مدل از آلات نوین موسیقی، 22 اثر هنری متعلق به پیشگامان آهنگ و موسیقی سعودی و همچنین آثارى از منصور المطیری، هنرمند سعودی بود.»

وی همچنین افزود: «مراسم افتتاحیه شاهد یک برنامه موسیقی بود که در آن نوازندگانی از ایالات متحده، فرانسه، پرتغال، فیلیپین، مصر، سوریه و سعودی شرکت
کردند.»

این برنامه با شعار «موسیقی زبان ملت‌ها است» برگزار شد که تجسم پیشگامی پادشاهی عربی سعودی و تمدن باستانی آن بود.گروه کنسرت، با نواختن سرود سلطنتی پادشاهی عربی سعودی فعالیت خود را آغاز کرد. سپس تعدادی از قطعات موسیقی به سرپرستی استاد «محمد عارف» و با سرپرستی «سعد الحارثی» رئیس کمیته موسیقی اجرا شد.

الصبیح در ادامه گفت:«این انجمن علاوه بر برگزاری نمایشگاه‌ها، سمینارها و شب‌های موسیقی با گروهی از هنرمندان، روشنفکران، آهنگ‌سازان و خوانندگان سعودی برای ارائه ترانه‌ها و نمادهای هنری این کشور همکاری می‌کند.»

او افزود: «در این انجمن از نخبگان موسیقی سعودی تقدیر شد.»

الصبیح خاطر نشان کرد: «شهر جده نماد فرهنگ و هنر بوده و انجمن جده پیشگامان موسیقی و آواز سعودی را گرد هم می‌آورد.»

وی در پایان با بیان اینکه این انجمن به همراه همه مردم جهان روز جهانی موسیقی را جشن می‌گیرد، تاکید کرد که «موسیقی سعودی بسیار غنی و اصیل است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم