.
.
.

چگونه سیب زمینی شیرین به کاهش وزن کمک می‌کند؟

یک عدد سیب زمینی شیرین 130 گرمی، حاوی حدود 4 گرم فیبر است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سیب زمینی شیرین، یک سبزی ریشه‌ای همه کاره است که برای کاهش وزن بسیار مناسب و خلاف سیب زمینی معمولی، مملو از پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

یک تحقیق تازه نشان داده که آب سیب‌ زمینی شیرین پخته می‌تواند به دستگاه گوارش و کاهش وزن کمک کند. ‎

فیبر غذایی بالایی دارد

سیب زمینی شیرین، سرشار از فیبر غذایی است. یک عدد سیب زمینی شیرین 130 گرمی، حاوی حدود 4 گرم فیبر است. فیبرهای غذایی با تشکیل یک شبکه ژل مانند در معده به کاهش وزن کمک می‌کنند. این باعث احساس سیری می‌شود، گرسنگی را مهار می‌کند و از پرخوری جلوگیری می‌کند.

هضم غذا

سیب‌ زمینی شیرین، سرشار از فیبرهای غذایی است که برای ارتقای سلامت دستگاه گوارش لازم و ضروری است. این فیبرها از بروز سرطان کولون پیشگیری کرده و با یبوست مقابله می‌کنند. همچنان در کاهش وزن کمک می‌کند.

آب در سیب‌زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین، دارای مقدار زیادی آب است. کمبود آب بدن میزان سوخت و ساز بدن را کند می‌کند. مصرف سیب زمینی شیرین به آب رسانی مجدد سلول‌ها و شروع متابولیسم کمک می‌کند.

سرشار از مواد معدنی

سیب‌ زمینی شیرین سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز، کلسیم و آهن است. این مواد معدنی برای عملکرد درست بدن و متابولیسم آنزیم‌ها لازم و ضروریBاند و در کاهش وزن نیز نقش مهمی دارند.

کالری کم

کالری سیب زمینی شیرین کم است. یک سیب زمینی شیرین تنها 112 کالری دارد. یکی از اصلی ترین عواملی که باعث کاهش وزن می‌شود، حفظ تعادل منفی انرژی است. این بدان معنی است که شما باید کالری کمتری مصرف کنید و بیشتر بسوزانید. دو سیب زمینی شیرین حدود 250 کالری دارند. بنابراین ، آنها شما را سیر کرده و گرسنگی شما را از بین می‌برند.

شاخص گلیسمی پایین

شاخص گلیسمی، عددی است که بستگی به میزان گلوکز بعد از مصرف غذا در بدن دارد. اگر یک ماده غذایی خاص باعث افزایش سن قند خون شود، به این معنی است که شاخص گلیسمی بالایی دارد. این نشان می‌دهد که مصرف زیاد آن ماده غذایی می‌تواند باعث دیابت نوع 2 و مقاومت به انسولین شود. سیب زمینی شیرین شاخص گلیسمی کمی دارد.

کربوهیدرات خوب غنی از انرژی

کربوهیدرات‌ها انرژی لازم برای انجام عملکردهای روزانه مختلف را فراهم می‌کنند. سیب زمینی شیرین حاوی کربوهیدرات خوب غنی از انرژی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم