.
.
.

هدیه بایدن به پوتین حامل چه پیامی بود؟

بایدن یک عینک «کنکورد» به پوتین هدیه کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در نشست خود با همتای روسی‌اش ولادیمیر پوتین در ژنو، یک عینک آفتابی خلبانی ساخت شرکت آمریکایی «رندولف انجینیرینگ»، به همتای روسی خود هدیه داد.

رئیس شرکت سازنده عینک

پیتر واسکیویچ، رئیس شرکت «رندولف انجینیرینگ»، در این‌باره گفت، از دیدن اهدای عینک طراحی شده شرکتش در نشست مهمی که از تمام رسانه‌های سراسر جهان دنبال می‌شود، «شگفت‌زده» شده است.

رئیس شرکت سازنده عینک اهدایی بایدن به پوتین
رئیس شرکت سازنده عینک اهدایی بایدن به پوتینرئیس شرکت «رندولف انجینیرینگ»، در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه، لحظه اعطای هدیه بایدن به پوتین را لحظه‌ای بسیار «خوشحال کننده» توصیف کرد.
او گفت: «روز کاری عادی داشتیم تا اینکه متوجه افزایش ناگهانی تلفن‌ها و نشر این خبر در شبکه‌های اجتماعی شدیم که جو بایدن عینک خلبانی شرکت ما را به پوتین هدیه داده است».فرآیند تولید عینک

از این عینک که با نام «کنکورد» هم شناخته می‌شود، معمولا نیروهای نظامی آمریکا استفاده می‌کنند.

شرکت «رندولف انجینیرینگ»، از سال 1978 قردادی با ارتش ایالات متحده منعقد کرده و ماهانه حدود 25 هزار عینک آفتابی به ارتش آمریکا تحویل می‌دهد.


عینک آفتابی «کنکورد»

ساخت هر عینک‌ «کنکورد» فریم طلایی، در 200 مرحله و به مدت شش هفته به طول می انجامد. این عینک‌ها در یک شهر کوچک در ایالت ماساچوست، واقع در شمال شرقی آمریکا تولید می‌شوند. این شرکت در سال 1973 تاسیس شد و در وبگاه خود بر اهمیت «ارزش‌های آمریکایی» تاکید می‌کند.
رئیس شرکت «رندولف انجینیرینگ»، گفت: «من اطمینان دارم كه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا این عینک را به عنوان نمادی از «میراث ملی آمریکا» به پوتین هدیه كرده است و امیدواریم که این نمادی از صلح باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم