ویدیو؛ راز لاغری ناگهانی رهبر کره شمالی چیست؟

اطلاعات کره جنوبی سال گذشته وزن کیم را 140 کیلوگرم تخمین زد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پس از یک ماه غیبت، با ظاهری لاغرتر از حد معمول در انظار عمومی ظاهر شد.

به گزارش خبرگزاری کره جنوبی «یونهاپ»، رهبر کره شمالی که چاقی او بیش از یک دهه توجه بسیاری از رسانه‌های جهان را به خود جلب کرده بود، اکنون تصاویری از او منتشر شده که وی را لاغرتر از همیشه نشان داده است. این تصاویر، شنبه گذشته در رسانه‌های دولتی کره شمالی منتشر شد.

روزنامه بریتانیایی «گاردین»، در این باره نوشت، ظاهرغیر طبیعی رهبر کره شمالی باعث گمانه زنی‌هایی درباره سلامتی او شده است.

البته هنوز مشخص نیست که تغییر شکل ظاهری کیم جونگ، نتیجه بیماری یا ناشی از تصمیم او برای کاهش وزن بوده است.

در همین حال یک تحلیلگر متخصص در امور کره شمالی به خبرگزاری کره جنوبی گفته است، کیم جونگ ممکن است برای بهبود وضعیت سلامتی خود تصمیم به کاهش وزن گرفته است.

این تحلیلگر افزود، کره شمالی از کمبود مواد غذایی، بحران اقتصادی ناشی از کاهش فعالیت تجاری با چین به دلیل بیماری همه‌گیری کرونا رنج می‌برد. این کشور علاوه بر این مشکلات با برخی حوادث طبیعی و تحریم‌های بین‌المللی به دلیل برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک روبرو است.

سلامتی کیم جونگ رهبر کره شمالی طی سال‌های گذشته همواره مورد حدس و گمان رسانه‌ها بود. کیم در سال 2014 حدود شش هفته از اذهان عمومی پنهان شد تا اینکه بعد با عصای خود دوباره ظاهر شد. چند روز پس از ظهور کیم، اطلاعات کره جنوبی ادعا کرد که او تحت عمل جراحی قرار گرفته بود.

خبرگزاری دولتی کره شمالی سه‌شنبه گذشته، عکس‌هایی از کیم جونگ رهبر 37 ساله این کشور منتشر کرد که لاغری غیر طبیعی او را نشان می‌داد. عکس‌های جدید کیم در مقایسه با عکس‌های نوامبر 2020 و مارس سال جاری، او را بسیار لاغرتر نشان داده است.

کیم در بهار سال گذشته نیز به مدت 3 هفته از دیده‌ها پنهان شد، عدم ظهور او موجب انتشار شایعات گسترده‌ درباره انجام عمل جراحی قلب و حتی برخی ادعاها درباره مرگ او شده بود. اما با ظهور مجدد کیم نظریه منطقی‌تری درمیان مردم مطرح شد. برخی‌ها گفتند رهبر کره شمالی به احتمال زیاد در اقدامی احتیاطی برای ایمنی خود در برابر بیماری «کرونا» با خانواده‌اش از تجمع‌ها دور شده است.

خبرگزاری «یونهاپ»، که عکس‌های رهبر کره شمالی را در اواخر هفته گذشته و حضور او در جلسه دفتر سیاسی حزب حاکم را تجزیه و تحلیل کرد، نوشت: «به نظر می‌رسد رهبر کره شمالی مقدار قابل توجهی از وزن خود را از دست داده است».

روزنامه بریتانیایی «گاردین» نیز ضمن اشاره به موضوع لاغری رهبر کره شمالی به سیگار کشیدن کیم و دیگر شرایط سلامتی او پرداخت.

این روزنامه به نقل از ناظران، اغلب مشکلات کیم را به سبک زندگی او نسبت داد. گاردین همچنین به مرگ پدرش در سال 2011 اشاره کرد که گمان می‌رود بر اثر سکته قلبی بوده است.

خبرگزاری «یونهاپ»، نوشت، اطلاعات کره جنوبی سال گذشته به پارلمان این کشور گزارش داد که وزن کیم جونگ به 140 کیلوگرم رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم