.
.
.

اسامی فیلم‌های شرکت‌کننده در جشنواره فیلم «کن»

این فیلم‌ها برای دریافت جایزه «نخل طلا» و سایر جوایز رقابت خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جشنواره فیلم «کن» که سال گذشته به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شد، امسال نیز با حدود دو ماه تاخیر از 15 تا 26 تیر برگزار خواهد شد.

برگزارکنندگان هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن، فهرست رسمی را اعلام کردند. این فیلم‌ها به‌زودی برای دریافت جایزه «نخل طلا» و سایر جوایز جشنواره در مهمترین جشنواره بین‌المللی فیلم سینمایی رقابت خواهند کرد. جشنواره فیلم «کن» مانند بقیه فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی در فرانسه و جهان به‌دلیل همه‌گیری کرونا در سال گذشته(2020) با تأخیر زیاد و به‌شیوه نمایش از راه دور برگزار شد. در حالی که عاشقان سینما و منتقدان، فیلم‌های نمایش داده شده را در سال گذشته مشاهده نکردند .

از 15 تا 26 تیر، حدود 24 فیلم در مسابقه رسمی در تالار جشنواره‌ها واقع در بلوار «کوازت» و چهار سالن دیگر نمایش داده می‌شود و همچنین فیلم‌های دیگری در مسابقه دوم به‌عنوان «یک نگاه» و برنامه‌ای به‌عنوان دوهفته با منتقدان و کارگردانان ارایه می‌شود.

ستارگان هنر هفتم، امسال با پایبندی به پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی، دیدار خواهند کرد و نمایش بر روی فرش قرمز کمی متفاوت خواهد بود. در صورتی که روند رفع محدودیت‌ها در چارچوب طرح سلامت در فرانسه ادامه یابد تعداد تماشاگران در سالن‌ها بیشتر خواهد شد. ولی به احتمال زیاد شرایطی که مهمترین آنها ارائه کارت سلامت یا نتیجه سریع منفی تست کرونا را خواهد داشت.

در این جشنواره، چهار فیلم از کارگردان‌های زن نمایش داده می‌شود. فیلم‌هایی که اولین بار نمایش داده می‌شود در بخش مسابقه «کن پرومیر» شرکت خواهند کرد. در این فیلم‌ها کارگردانان باتجربه‌ای که فیلم‌های آنها قبلاً در این مسابقه انتخاب شده‌اند، شرکت خواهند کرد. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به «شیطنت-Trumburey» ساخته آرنو دبلسیان و «مادر یکشنبه-Mothering Sunday » ساخته کارگردان فرانسوی «ایوا اوسون» اشاره کرد. همچنین جشنواره، غرفه‌ای را برای نمایش فیلم‌های زیست محیطی اختصاص داده که یک مسابقه موقتی است و در آن «61» فیلم مشارکت دارند.

اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی برای سومین بار با فیلم «قهرمان» در مسابقه رسمی شرکت می‌کند.

«پییر لسکویر»، رییس جشنواره از همه فیلمسازانی که به‌رغم همه‌گیری کرونا، در جشنواره شرکت کردند تشکر کرد. سپس، تیری فرمو، مدیر جشنواره در کنفرانس مطبوعاتی برگزار شده در سینمای «نورماندی» در خیابان شانزه لیزه، فهرستی از فیلم‌های شرکت کننده در این مسابقه رسمی را ارایه داد. از جمله می‌توان به فیلم‌های «ناني موريتي»، «شون بن»، «كيريل سيريبر ينكيف» و«ژاک اوديار» اشاره کرد .

فهرستی از فیلم‌های شرکت‌کننده

داستان همسر من - کارگردان دکو ایندی - مجارستان

جزیره برگمان- کارگردان میا هانسن لاو - فرانسه

موشک سرخ - کارگردان شین بیکر- ایالات متحده آمریکا

3 گل - کارگردان و بازیگر نانی موریتی - ایتالیا

قهرمان - اصغر فرهادی - ایران

بندیتا - پل ورهوفن- هلند

کازبلانکا لبخند می‌زند - کارگردان نبیل عیوش - مراکش

اتومبیل مرا بران - کارگردان ریوسوکه هاماگوچی - ژاپن

منطقه 13 پاریس - کارگردان ژاک اودیار- فرانسه

محفظه شماره 6 - کارگردان یوهو کاسمانین - فنلاند

لینجوی - کارگردان محمد صالح هارون - چاد

مموریا - کارگردان ایبشاتبونج ویر اسیثاکل - تایلند

گزارش فرانسوی - کارگردان وس اندرسون- ایالات متحده آمريكا

گفتنی است فهرست دیگری از فیلم‌های شرکت کننده در مسابقه دوم و فیلم‌های دیگری برای هفته‌های منتقدان و کارگردانان وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم