ویدئو: بایدن و همسرش بدون ماسک به رستوران رفتند

بایدن: روز بدون ماسک، روز باشکوهی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به همراه همسرش و کامالا هریس، معاون اولش با ورود بدون ماسک به رستورانی واشینگتن همه را غافلگیر کردند.

رئیس جمهور آمریكا، جو بایدن، همسرش و كامالا هريس معاونش با ورود بدون ماسک به رستوران «Le Diplomate» که یک رستوران معروف فرانسوی در پایتخت آمریکا کارکنان و مدیر این رستوران را غافلگیر کردند.در حالی که مشتریان رستوران «Le Diplomate» که یک رستوران معروف فرانسوی در پایتخت آمریکا است، ظهر روز دوشنبه 31 می، در رستوران نشسته بودند، یک خودرو کنار رستوران ایستاد و ابتدا هریس و همسرش و سپس رئیس جمهوری آمریکا و همسرش از آن پیاده شده و داخل رستوران شدند.

آنچه در این غافلگیری قابل توجه بود، ماسک نزدن رئیس جمهوری آمریکا و همراهانش بود.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا در اواسط ماه می اعلام کرده بود، افرادی که کاملاً در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، چه در بیرون از منزل و چه در داخل فضاهای بسته، نیازی به ماسک زدن ندارند، اما این دستورالعمل ها هنوز بحث برانگیز است.
آنتونی فاوچی متخصص ارشد ایالات متحده آمریکا و مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های همه‌گیری به صراحت اعلام کرد که او هنوز هم در فضاهای بسته ماسک می‌زند.


روز بدون ماسک، روز باشکوه


جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز برداشتن ماسک را «یک روز باشکوه» توصیف کرد. او در توییتی در حساب توییتر خود افزود، تصمیم زدن ماسک یا عدم استفاده از آن را به عهده خود شهروندان می‎‌گذاریم.


گفتنی است که تاکنون حدود 59٪ از مردم آمریکا که از نظر سنی واجد شرایط واکسینه شدن هستند، حداقل یک دوز از واکسن را دریافت کردند ، در حالی که این کشور روزانه حدود 38 هزار مورد ابتلا به Covid-19 را ثبت می کند. آمار نشان می‌دهد که از هر 100 نفر در آمریکا 11 نفر به کرونا مبتلا می‌شوند. البته موارد ابتلا به کرونا رو به کاهش رفته است.
ایالات متحده آمریکا تا کنون بیش از 33 میلیون مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و تعداد مرگ و میرها به بیش از 594 هزار مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید