ویدیو؛ مشاهده موجودات فرازمینی از شک به یقین تبدیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا قرار است ماه آینده گزارشی درباره «پدیده‌های نامشخص فضایی» که همواره پرسش‌هایی در مورد امکان نظارت موجودات بیگانگان روی کره زمین را ایجاد کرده است،منتشر کند. امّا مقامات واشینگتن معتقدند که «پرنده‌های مرموز» که خلبانان آمریکایی طی سال‌های اخیر بارها آنها را مشاهده کرده‌اند، هیچ ارتباطی با موجوداتی که در فیلم‌های علمی تخیلی مشاهده می‌شود، ندارد؛ بلکه این موجودات ممکن است از دشمنان واقعی ایالات متحده باشند.

سال گذشته، كنگره آمریكا به قوه مجریه دستور داد تا به اطلاع عموم مردم آمریکا برساند که گروهی در پنتاگون مسئولیت مطالعه این پدیده‌ها را به عهده گرفته‌اند. پیشتر بررسی درباره این پدیده‌ها به عهده نیروی دریایی آمریكا سپرده شده بود و اطلاعات در این زمینه برای دهه‌ها به طور کلی محرمانه بود. با این حال، گزارش تحت نظارت دستگاه اطلاعاتی ممکن است، کسانی که به وجود موجودات بیگانه ایمان دارند و با شور و شوق فراوان برنامه تلویزیونی«60 دقیقه‌» پژوهش‌های ویدئویی حقیقی اخیر پنتاگون درباره موجودات فرازمینی را دنبال کرده‌اند، ناامید کند.

اوباما و موجودات فرازمینی

باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، هفته گذشته در یک برنامه کمدی تلویزیونی که در آن دعوت شده بود، گفت:《 زمانی که وارد کاخ سفید شد، از او درباره وجود آزمایشگاه مخفی که برخی اشیاء از موجودات فرازمینی را بررسی و آزمایش می‌کنند، سئوال شده بود.》 او در ادامه برنامه با لبخند گفت: «آنها پژوخش‌هایی انجام داده‌اند و جواب منفی بود».
اوباما افزود:《 آنچه درست است و من درباره آن جدی هستم وجود فیلم‌ها و تصاویری از اشیایی در آسمان است كه ما دقیقاً نمی‌دانیم چه هستند.》

تصاویر ویدیویی از اجسام غریب فرازمینی

وزارت پنتاگون آمریکا تاکنون سه ویدیو محرمانه از «اشیاء پرنده ناشناخته» که خلبانان نیروی دریایی این کشور گرفته‌اند منتشر کرد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای گفته است:《 که این ویدیوهای سیاه و سفید در جریان پروازهای آموزشی، یک بار در نوامبر سال 2004 و بار دیگر در ژانویه 2015، گرفته شده‌اند و بعدا به بیرون نشت کرده‌اند.》

در این ویدیوها که در ماه سپتامبر 2020 حقیقی بودن آن‌ها از طرف نیروی دریایی آمریکا تایید شد، دوربین‌های مادون قرمز ارتش از یک «شیء ناشناخته» مستطیل مانند که با سرعت حرکت می‌کرد و ناگهان پس از چند ثانیه مخفی شد، فیلم گرفته‌اند.

در ویدئوی دیگری یک شئ در بالای ابرها ظاهر می شود و خلبان تعجب می کند که آیا این هواپیمای بدون سرنشین است یا چیز دیگری است.

پنتاگون وجود چنین تصاویری را بسیار جدی می‌گیرد. امّا در عین حال تلاش می‌کند که از ارتباط دادن این تصاویر با موجوداتی از سیاره‌های دیگر جلوگیری کند.
پنتاگون خلبانان ایالات متحده را تشویق کرده است که بدون ترس از تمسخر دیگران همه مشاهدات خود را به وزارت دفاع گزارش دهند. این وزرات تاکید کرده که ارتش آمریکا دیگر این اشیاء را به عنوان «پرنده‌های غریب و ناشناخته» تلقی نمی‌کند . بلکه آنها را به عنوان پرنده‌هایی که موجودند اما هنوز هویت آنها نامشخص است، می‌داند.
هدف پنتاگون این است که کارشناسان نظامی و اطلاعاتی تصاویر ویدیویی خلبانان را تجزیه و تحلیل کرده است و ماهیت این اشیاء پرنده را مشخص کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size