فیس‌بوک یک «مرکز عملیات ویژه» برای فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها ایجاد کرد

این مرکز سخن‌گویان به زبان عربی و عبری را دور هم جمع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیس‌بوک، به تازگی از ایجاد یک «مرکز عملیات ویژه» برای کاربران فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها خبر داد.

مونیکا بیکرت، معاون رياست بخش كنترل محتواى فیس‌بوک، گفت:«این رسانه بزرگ اجتماعی یک مرکز عملیات ویژه 24 ساعته برای تصحیح و حذف اظهاراتی که محتوای آن نفرت و خشونت میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را ترویج می‌کند، ایجاد کرده است.»

بیکرت گفت:«ما در گذشته هم این کار را انجام داده‌ایم. وقتی تهدیدی برای ایمنی وجود داشته باشد و بدانیم که چشم انداز رویدادها به سرعت تغییر خواهد کرد، کاری که ما انجام می دهیم این است که مردم را از سراسر شرکت، دور هم جمع کنیم.»

بیكرت به خبرنگاران گفت:«این مركز، سخن‌گویان به زبان عربی و عبری را جمع می كند تا آنها در ترند قرار بگیرند . امّا اگر محتوایی خط مشی های شركت فیس‌بوک را نقض کند حذف می‌کند و اگر مطالبی به اشتباه حذف شد، دوباره انتشار می‌دهد.»

او افزود: «ما این کار را تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهیم داد».

او همچنین گفت: «هیچ تاریخ مشخصی در مورد زمان تنظیم این مرکز وجود ندارد.»

بیکرت ادامه داد:«این شرکت قبلاً در حین آتش سوزی در استرالیا، کالیفرنیا ، انتخابات در برزیل و غیره نیز چنین طرح‌هایی را تنظیم کرده بود.»

طی مدت درگیری‌ها میان اسرائیل و گروه شبه نظامی حماس در نوار غزه، سکوهای آنلاین گرفتار شده‌اند.

این هفته گوگل و یوتیوب تبلیغاتی را که توسط دولت اسرائیل حمایت مالی شده است به دلیل عدم رعایت سیاست‌های این شرکت، در زمینه منع خشونت، حذف کرد.

به گزارش «نیویورک تایمز»، افراط گرایان اسرائیلی که به خشونت علیه فلسطینیان معتقدند، بیش از 100 گروه جدید در سرویس پیام‌رسانی واتس‌اپ، متعلق به فیس‌بوک را ایجاد کردند.

در همین راستا، نیک کلگ و جوئل کاپلان، از مسئولان برجسته فیس‌بوک، از طریق مکالمه ویدیویی با مقامات عالی رتبه اسرائیلی گفتگو کردند. انتظار می‌رود، آنها این هفته با مقامات فلسطینی نیز صحبت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size