کشف 16 کیلوگرم پلاستیک از معده یک نهنگ در فرانسه

این ماده نهنگ احتمالا به دلیل بیماری بر روی سطح آب باقی مانده و زباله‌های شناور را قورت داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کالبد شکافی یک نهنگ بزرگ از نوع منقار‌دار که امواج دریا او را به ساحل دریای لندز در جنوب غربی فرانسه کشانده بود، نشان داد که این نهنگ 16 کیلوگرم پلاستیک از نوع بسته‌های چیپس، ماکارونی و دیگر کیسه‌های پلاستیکی را بلعیده است.

این نهنگ که 5.15 متر طول داشت، در واقع از یک دلفین بزرگ هم بزرگتر بوده است.

این نهنگ مرده روز شنبه 18 اردیبهشت، توسط تعدادی از رهگذران که در کنار ساحلی در فرانسه پیاده‌روی می‌کردند، پیدا شد.

ویلی دابان، متخصص حوادث محیط زیستی فرانسه، اظهار داشت، که وجود این مواد زائد پلاستیکی یکی از عواملی بوده که باعث مرگ این نهنگ ماده شده است .

او گفت این نهنگ علاوه بر مشکل پلاستیک که در معده او باقی مانده است از یک بیماری انگلی نیز رنج می‌برد. این بیماری و وجود پلاستیک در معده‌اش باعث ضعف نهنگ و در نهایت مانع ادامه غذاخوردن صحیح او شده است.

این متخصص فرانسوی با یادآوری اینکه نهنگ منقاردار معمولا یک «شکارچی فعال» است که برای تغذیه به عمق هزار متر در آب دریاها شیرجه می‌رود اما این ماده نهنگ احتمالا به دلیل بیماری بر روی سطح آب باقی مانده و زباله‌های شناور را قورت داده است.

وی توضیح داد: «این بیماری باعث شد که این نهنگ از یک شکارچی فعال به مانند لاک پشت تبدیل شود که پلاستیک را می‌بلعد و فکر می‌کرد که این یک ماهی دریایی است.

این متخصص گفت:«این توده پلاستیکی ممکن است مرگ نهنگ را تسریع کرده باشد اما نهنگ ماده علاوه بر مشکل پلاستیک از بیماری انگلی نیز رنج می‌برد.»

او افزود:«این مواد زائد پلاستیکی دیواره‌های معده و روده را می‌پوشانند و باعث انسداد روده‌های مغذی خون ‌می‌شوند».

ویلی دابان، گفت:«بلعیدن این همه مواد پلاستیکی بیانگر آن است که زباله‌های پلاستیکی به مقدار خیلی زیادی در دریاها ریخته شده و این مواد به سهولت در دسترس این نهنگ قرار گرفته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size