فریب کودکان پناهجو با سوءاستفاده از نام رونالدو و مسی

کودکان بخت‌برگشته مراکشی‌ طعمه‌ دروغ قاچاقچیان انسان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

از نام دو اسطوره فوتبال جهان رونالدو و مسی به عنوان طعمه‌ای برای فریب کودکان پناهجو مراکشی، استفاده می‌شود. این کودکان که با قایق و به شکل غیرقانونی از مراکش به اسپانیا مهاجرت کرده‌اند، فریب داده شده‌اند که به محض ورود به خاک اسپانیا می‌توانند با این دو ستاره فوتبال جهان ملاقات کنند.

به گزارش نشريه اسپانیایی «مارکا»، با انتشار تصاویر غم‌انگیز و ناراحت‌کننده بحران مهاجران که در حال حاضر در مرز «سئوتا» کشور اسپانیا در جریان است، مشخص شد به کودکان نگون‌بخت مراکشی، به دروغ وعده داده شده است که اگر سوار بر قایقی که به مقصد اسپانیا شوند، می‌توانند با کریستیانو رونالدو و لیونل مسی ملاقات کنند.

با وخیم‌تر شدن وضعیت پناهجویان در مرز «سئوتا»، به‌دلیل هجوم گسترده مهاجران در اوایل هفته، دولت اسپانیا در تلاش است تا از اعضای جوان این گروه حمایت و محافظت کند و همه افراد درگیر را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مراکش بازگرداند.

در حال حاضر صلیب سرخ با همکاری سازمان‌های نیروی مردمی اسپانیایی در حال تهیه تخت‌خواب سفری برای این کودکان است. یکی از این کودکان به مامؤر سازمان مهاجرت گفت: «به ما گفتند پس از ورود به اسپانیا، رونالدو و مسی را خواهید دید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size