حذف ویدیویی درباره گردشگری در ترکیه

فعالان شبکه‌های اجتماعی خواستار استعفای وزیر گردشگری شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که موج شیوع ویروس کرونا در ترکیه، این کشور را با چالش جدی روبرو کرده، انتشار ویدیویی تبلیغاتی در مورد گردشگری در ترکیه، جنجال بزرگی را در رسانه‌های اجتماعی برپا کرد.

در این کلیپ ویدیویی، کارمندان ادارە گردشگری ماسک‌هایی به صورت داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «لذت ببر زیرا واکسن دریافت کرد‌ەای».

این ویدئو روز پنجشنبه 13 می، در وبسایت‌ها و حساب‌های یک شرکت گردشگری به نام «Go Turkiye» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، اما پس از واکنش‌ها و انتقادات شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی حذف شد.

به گزارش خبرگزاری «اسوشیتدپرس»، این کلیپ تبلیغاتی با هدف ارتقاء گردشگری و تشویق گردشگران برای سفر به ترکیه به عنوان کشوری امن که گردشگران در آن ماسک نمی‌زنند، منتشر شده بود.

اهانت به ترک‌ها

این کلیپ موجی از انتقادات احزاب و فعالان مخالف دولت ترکیه در شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت که آن را توهین به ترک‌ها می‌دانستند.

روز جمعه 14 می، هشتگی در توییتر برای برکناری و استعفای محمد نوری ارصوی، وزیر گردشگری به‌راه افتاد.

در پایان آوریل گذشته، ترکیه وارد سخت‌ترین دوره تعطیلی سراسری از زمان شیوع ویروس کرونا در این کشور شد و طی آن دولت ترکیه به مردم دستور داد كه در خانه‌های خود بمانند و فرمانی جهت تعطیلی شركت‌ها تا 17 می صادر کرد.

در حالی که روسیه پروازهای خود را به ترکیه تا اول ژوئن به حالت تعلیق درآورد، انگلستان و فرانسه نیز به شهروندان خود هشدار داده‌اند که به آنجا نیز سفر نکنند این کشورها قرنطینه اجباری را برای کسانی که از این قانون سرپیچی کنند، وضع کردند.

گفتنی است که میزان ابتلا به کرونا در ترکیه در ماه گذشته رکورد جدیدی بر جای گذاشت و بیش از 60 هزار مورد ابتلا در یک روز در ترکیه ثبت شد.

اقتصاد ترکیه و تامین ارز خارجی این کشور به بخش گردشگری متکی است.

دو هفته پیش داده‌های موسسه آمار ترکیه نشان داد که درآمد گردشگری در این کشور در سه ماهه نخست سال جاری 40.2 درصد کاهش یافته و به 2.45 میلیارد دلار رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size