دردسر تازه فیس‌بوک؛ افزایش تنش بین کاربران فلسطینی و اسرائیلی

حذف پست‌ها پس از آن صورت گرفت که فیس‌بوک با موج خشم کاربران مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با افزایش تنش و درگیری‌های خونین جاری میان فلسطینی‌ها و اسرائیل، فیس‌بوک با سیلی از نظرات و پیام‌های انتقادی از سوی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها در قلب درگیری‌ها گرفتار شد.

به گزارش «پولیتیکو»، فیس‌بوک اعلام کرد، برای بحث و بررسی در مورد «نفرت پراکنی و خشونت» با مقامات اسرائیلی و فلسطینی تماس برقرار کرده است.

نیک کیلگ، جوئل کاپلان و چندین مدیر اجرایی در «TikTok»، قرار شد عصر روز پنجشنبه از طریق زوم با بنی گانتز، وزیر دفاع اسرائیل، درباره گسترش اطلاعات غیرقانونی و تهدیدهای خشونت آمیز در شبکه اجتماعی بحث و گفتگو کند.

این شرکت تأکید كرد، هفته آینده از عزام علم الدین‌، مدیر سیاست عمومی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در فیس‌بوک، می‌خواهد تا در جلسه آنلاین مدیران این شرکت با تشکیلات خودگردان فلسطین شرکت کند.

نه به رویکرد نفرت‌انگیز

اندی استون، سخنگوی فیس‌بوک، گفت، این شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند، خدماتی که ارائه می‌دهد، ایمن و خالی از محتوای خشونت باشد.

سخنگوی فیس‌بوک خاطرنشان کرد، به حذف محتوایی که ناقض استانداردهای جامعه است ادامه خواهد داد. فیس‌بوک تاکید کرد که «رویکرد تحریک به خشونت را به کلی رد می‌کند».

در مقابل، سخنگوی «TikTok» گفت، این شرکت قبلاً محتوایی را حذف کرده که با سیاست‌های این شرکت مغایرت داشت.

در همین حال کیتی روزبورو، سخنگوی توییتر گفت، این شرکت مراقب است تا پست‌های حاوی رویکرد نفرت انگیز، از این شبکه منتشر نشود.

حذف پست‌ها

حذف پست‌ها پس از آن صورت گرفت که فیس‌بوک و اینستاگرام در این هفته با موج خشم و عصبانیت کاربران خود مواجه شدند. کاربران به دلیل حذف پست‌های فعالان فلسطینی و طرفداران «آرمان فلسطین» از فیس‌بوک خشمگین شده بودند.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، شمار کشته‌شدگان فلسطینی از آغاز حملات اسرائیل به نوار غزه تاکنون به 197 نفر رسیده است. در میان کشته‌شدگان فلسطینی 58 کودک و 34 زن به چشم می‌خورد. این حملات همچنین به زخمی شدن 1235 فلسطینی منجر شد. این در حالی است که تعداد کشته‌شدگان حوادث کرانه باختری از جمله قدس به 21 کشته از جمله یک کودک رسیده است. در درگیر‌های میان فلسطینی‌ها و یهودیان در قدس و کرانه باختری، بیش از 4369 نفر تاکنون زخمی شدند.

روز گذشته نیز تظاهرات گسترده‌ای در شهرهای کرانه باختری و داخل اسرائیل آغاز شد. این تظاهرات به درگیری فلسطینیان با نیروهای اسرائیلی و کشته شدن تعدادی فلسطینی نیز منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size