هواداران موسیقی «رپ» هنگام رانندگی هوشیاری بیشتری دارند

گوش دادن به موسیقی «ریتم و بلوز»، ممکن است باعث کند شدن واکنش راننده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک پژوهش بریتانیایی نشان می‌دهد، کسانیکه هنگام رانندگی به موسیقی «رپ» گوش می‌دهند، هوشیارترند و واکنش آنها در پیشگیری از تصادف بهتر و مناسب‌تر است.

این پژوهش می‌گوید افرادی که به موسیقی «ریتم و بلوز»R&B یا فولکلور آمریکایی-آفریقایی که از موسیقی راک برگرفته شده گوش می‌دادند، در برابر حوادث و تصادفات واکنش بهتری نشان دادند.

به گزارش روزنامه «سان»، گوش دادن به موسیقی « R&B »، ممکن است به کُند شدن واکنش راننده منجر شود، زیرا آزمایش‌ها نشان داد، رانندگانی که با سرعت 70 مایل در ساعت حرکت می‌کنند، برای ترمز کردن حدود 4 متر دیرتر از نقطه برخورد اقدام می‌کنند.

طبق این پژوهش، از میان انواع موسیقی «جاز»، «کلاسیک»، «هوی متال»، «تکنو» و «R&B» مشخص شد که «رپ» ایمن‌ترین موسیقی برای رانندگان است، زیرا رانندگانی که به این موسیقی گوش می‌دادند، قبل از وقوع حادثه زودتر ترمز می‌گرفتند.

این پژوهش نشان داد، نوشیدن یک فنجان قهوه، 20 دقیقه قبل از انجام آزمایش، ميزان هوشيارى راننده را افزايش و از وقوع تصادف جلوگیری مى‌كند.

بنا بر یافته‌های این پژوهش، زنانی که هنگام رانندگی کودک بازیگوش به همراه داشتند، عملکرد آنها در پیشگیری از وقوع تصادف، به مراتب بهتر از مردان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size