قانون جدید «حضانت» حیوانات خانگی در اسپانیا

قانون جدید تعیین می‌کند که کدام زوج پس از طلاق حیوان را نگه می‌دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسپانیا در حال بررسی طرح قانونی است که به موجب آن تعیین می‌شود کدام زوج پس از طلاق مسئولیت مراقبت یا حضانت از حیوانات خانگی را به عهده می‌گیرد.

این قانون حیوانات خانگی را نه به عنوان ابزار بلکه موجوداتی حساس که نیازمند، عواطف و محبت هستند، به شمار می‌آورد.

پارلمان اسپانیا با بررسی پیش‌نویس این قانون جدید موافقت کرد. در این قانون، دادگاه‌ها معیارهای لازم برای تشخیص اینکه چه کسی مراقبت از حیوان را به عهده بگیرید، مشخص می‌کند.

متن این قانون توسط حزب سوسیالیست و تشکیلات رادیکال چپ «پودیموس» که ائتلاف دولت از میان آنها تشکیل می‌شود، تهیه و به پارلمان ارائه شده است.

این پیشنهاد تصریح می‌کند که مراقبت از سگ، گربه، ماهی، لاک پشت یا هر حیوان خانگی دیگری باید در بین خانواده‌های از هم جدا شده به شکل نوبتی انجام شود.

در متن اصلاحیه پیشنهادی قانون مدنی آمده است که حضانت حیوانات خانگی پس از جدایی خانواده‌ها تاکنون موضوع بحث در دادگاه‌های اسپانیا بوده است بنابراین در چارچوب این قانون حیوانات موجوداتی با احساس و محبت هستند و حق آنها از نظر عاطفی باید در نظر گرفته شود.

از نظر این قانون این موجودات ابزار یا کالا بدون احساس و عاطفه محسوب نمی‌شوند. پیشتر چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه در سال 2015 و همچنین آلمان، سوئیس، اتریش و پرتغال قوانین مدنی خود را به‌ گونه‌ای اصلاح کرده‌اند که طبیعت حساس وعاطفی حیوانات خانگی را به رسمیت بشناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size