واتساپ بار دیگر اجرای قوانین جدید «حریم خصوصی» را به ‌تعویق انداخت

کاربران ممکن است توانایی دریافت تماس‌های صوتی یا تصویری را از دست بدهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی واتساپ روز جمعه 17 اردیبهشت اعلام کرد سیاست‌های جدید «حریم خصوصی»‌ مربوط به این اپلیکیشن و همچنین سرویس دیگر پیام‌رسانی وابسته به شرکت «فیسبوک» را به تعویق انداخت.
این اپلیکشن پیشتر اعلام کرده بود در روز 15 ماه مه 2021 حساب کاربرانی که با شرایط جدید حریم خصوصی موافقت نکنند مسدود خواهد شد.
این تصمیم با انتقادات گسترده بیش از 2 میلیارد کاربر واتساپ در سراسر جهان روبرو شد، و در نهایت این اپلیکیشن دوباره از اجرای قانون جدید خود صرف نظر کرد.
گفتنی است این شرکت آمریکایی پیشتر نیز طی اطلاعیه‌ای اجرای قوانین جدید که قرار بود 8 فوریه سال جاری اجرایی شود را به 15 ماه مه، یعنی برای 3 ماه به تعویق انداخت.
سیاست‌های جدید حریم خصوصی واتساپ از کاربران می‌خواهد برای ادامه استفاده از این اپلیکیشن داده‌های شخصی‌ خود را با شرکت مادر یعنی فیسبوک به اشتراک گذاشته شود که این پیشنهاد با خشم و انتقاد کاربران مواجه شد.
اما بیانیه روز جمعه تاکید کرد واتساپ قوانین جدید مربوط به تبلیغات جهت برقراری ارتباط با کاربران خود را تغییر داده است. این بیانیه افزود: «هیچ کس حساب خود در واتساپ را در 15 مه به دلیل به روز‌رسانی از دست نمی‌دهد بلکه کاربران پیام‌ها و تذکراتی درباره سیاست جدید دریافت خواهند کرد.»
با این حال، واتساپ تاکید کرده در صورت عدم موافقت با قوانین جدید ممکن است کاربران توانایی دریافت تماس‌های صوتی یا تصویری را در آینده از دست بدهند یا به مرور زمان امکان تبادل پیام را نیز نخواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size