ویدیو؛ پناه بردن ثروتمندان به دریا از ترس کرونا

بازار فروش قایق با همه‌گیری کرونا فوق‌العاده فعال و پررونق شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بیماری کرونا، بزرگترین چالشی بود که در سال‌های اخیر ثروتمندان جهان با آن مواجه شدند. شیوع این بیماری آنها را ناچار کرد که در کاخ‌هایشان منزوی شده و از فعالیت‌ها و سرگرمی‌های گوناگون و پر هزینه‌‌ای که پیشتر داشتند، محروم شوند. تعطیلات تابستانی پرهزینه، جشن‌های با شکوه و مناسبت‌های دیگر، به دلیل قوانین مبارزه با کرونا از جمله قرنطینه اجباری محدود شد. لذا برخی از ثروتمندان برای فرار از انزوا به خرید قایق‌های تفریحی روی آورده و از ترس ابتلا به ویروس کرونا به دریا پناه بردند.

به گزارش یک مجله بریتانیایی، فروش قایق‌های تفریحی گران‌‌قیمت در سه ماهه اول سال 2021 نسبت به سال‌های قبل 6٪ افزایش یافته است.

به گزارش «بوت اینترنشنال»، که خبرهای مخصوص قایق‌های تفریحی و قایق‌سواران را منتشر می‌کند، دلیل افزایش فروش این است که افراد ثروتمند به روش‌های گوناگون به دنبال فرار از کرونا هستند و همین امر آنها را به سمت بازار قایق‌های لوکس سوق داده است. بسیاری از خریداران جدید که وارد عرصه بازار قایق شدند، پیشتر قایق‌های تفریحی مجلل را فقط اجاره می‌کردند و هیچگاه به فکر خرید نبودند.

روزنامه بریتانیایی «تایمز» به نقل از مجله «بوت اینترنشنال» نوشت، همه‌گیری کرونا این احساس را در میان این افراد برانگیخت که زمان خرید یک قایق تفریحی لوکس فرا رسیده است.

«استوارت کمپبل»، سردبیر روزنامه «تایمز» در این‌ باره گفت: «ثروتمندان اکنون به دلیل شیوع کرونا نمی‌توانند سرمایه خود را در جای دیگری هزینه کنند بنابرین خرید قایق تفریحی و رفتن به دریا حس آزادی که صاحبان ثروت آن را آرزو می‌کنند، به آنها می‌دهد».

او با اشاره به قوانین مبارزه با کرونا که ثروتمندان را به ماندن در خانه‌های خود مجبور کرده است، گفت: «در مورد یکی از خریداران قایق تفریحی لوکس شنیده‌ام که او هرگز پا به یک قایق تفریحی لوکس هم نگذاشته بود، اما اکنون برای اولین بار یک قایق بزرگ به طول 67 متر خریداری کرده است».

سردبیر این روزنامه بریتانیایی اظهار داشت، بیشترین تقاضا برای خرید قایق‌های تفریحی لوکس، با اندازه 24 تا 40 متری، نشان می‌دهد که خریداران از قشر ثروتمند هستند. بازار فروش قایق اکنون فوق‌العاده فعال و پررونق شده است.

او افزود:«یک قایق مجهز و لوکس 40 متری ممکن است 25 میلیون یورو یعنی تقریبا 31 میلیون دلار هزینه برمی‌دارد».

مجله «بوت انترنشنال» به نقل از «پائولو کاسانی»، مدیرعامل شرکت قایقرانی Camper & Nicholsons گفته است: «مردم بیشتر به سرمایه‌گذاری در قایق‌های تفریحی روی آوردند زیرا این نوعی فرار از همه‌گیری کرونا را برایشان فراهم می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size