تصویری؛ نمایش عمومی لباس عروسی پرنسس دایانا در کاخ کنزینگتون

دایانا پس از 25 سال بار دیگر با مشهورترین لباس عروس در یادها زنده می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

لباس عروس پرنسس دایانا که مشهورترین لباس عروس سلطنتی تاریخ بریتانیا به شمار می آید، پس از 25 سال برای اولین بار قرار است در کاخ «کنزینگتون» به نمایش گذاشته شود.

به نمایش گذاشتن لباس عروس دایانا برای دوستداران و عاشقان پرنسس محبوب پس از کسب رضایت پرنس ویلیام و پرنس هری، دو فرزند پرنسس دایانا، برای به نمایش گذاشتن لباس عروسی مادرشان در نمایشگاه تاریخی کاخ‌ سلطنتی صورت می‌گیرد. پرنس چارلز، ولی‌عهد بریتانیا نیز موافقت کرد که لباس عروسی پرنسس دایانا در نمایشگاه کاخ «کنزینگتون» به نمایش گذاشته شود.

این نمایشگاه تحت عنوان «سبک ساخت پوشش خاندان سلطنتی»، در کاخ «کنزینگتون» در لندن، پایتخت بریتانیا برگزار می شود.

این لباس عروس، برای مراسم ازدواج پرنسس دایانا با پرنس چارلز در سال 1981 طراحی و دوخته شد.

لباس عروس پرنسس دایانا که توسط دیوید و الیزابت امانوئل طراحی شده، در سال 1981 با تافته ابریشمی عاجی و لباس توری عتیقه مجلل متعلق به ملکه «ماری»، مادربزرگ پرنس چارلز آراسته شده است. این لباس با ده هزار مروارید گلدوزی شده است. این لباس عروس همچنین با داشتن یک شنل 7.6 متری بسیار زیبا و خیره‌کننده‌ که طولانی‌ترین شنل عروس در تاریخ خاندان سلطنتی بریتانیا است، متمایز می‌شود.

این نمایشگاه قرار است پنجشنبه، 3 ژوئن افتتاح شود و تا یکشنبه 2 ژانویه 2022 ادامه یابد. طی این مدت تنها یک روز نمايشگاه تعطیل خواهد بود و آن روز اول ژوئیه آینده است که مصادف با شصتمین سالگرد تولد پرنسس دایانا است. این مراسم با حضور دو فرزندش، پرنس ویلیام و پرنس هری که به همین مناسبت مجسمه‌ای از دایانا به یاد او نصب خواهند کرد، برگزار خواهد شد.

متیو استوری، متصدی نمایشگاه کاخ‌های سلطنتی در مصاحبه با رسانه‌های بریتانیایی گفته است: «نمایشگاه تابستانی ما در کاخ «کنزینگتون»، کانون توجه برخی از بزرگترین استعدادهای طراحی بریتانیا خواهد بود که کارهایشان در شکل‌ دادن به هویت بصری خانواده سلطنتی در قرن بیستم، نقش موثری داشته است.»

او افزود: «ما این موضوع را مطرح خواهیم کرد که همکاری هر طراح و مشتری از خاندان سلطنتی چگونه بوده است و روند خلق تعدادی از مهم‌ترین لباس‌های سفارش داده شده در تاریخ سلطنتی را نشان خواهیم کرد. گرچه بدون شک برجسته‌ترین مورد در این نمایشگاه، لباس عروس پرنسس دایانا و پرنسس ولز خواهد بود که امانوئل طراح آن بود و برای اولین بار پس از 25 سال در کاخ به نمایش در می‌آید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size