فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیوی خودسوزی یک ژاپنی در اعتراض به سیاست دفاعی نخست وزیر

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک شهروند ژاپنی روز یکشنبه 29-6-2014 در شهر توکیو پس از ایراد یک سخنرانی علیه "شینزه آبه" نخست وزیر این کشور خود را آتش زد.

  رسانه های محلی توکیو و شاهدان عینی گفتند که این شخص پیش از آتش زدن خود، به مدت یک ساعت با بلند گو سیاست های شینزه آبه در توسعه ارتش این کشور را به شدت مورد انتقاد قرار داد. شینزه آبه با استناد به اصل حق ژاپن در دفاع از خود در صدد است ارتش این کشور را توسعه دهد، تا نیروهای نظامی ژاپنی قادر باشند در صورت لزوم به ماموریت خارجی اعزام شوند.

  براساس تصاویر منتشر شده از این حادثه یک مرد 60-50 ساله با ریختن بنزین بر بدنش، خود را به آتش می کشد. این شهروند با بالا رفتن از یکی از نقاط مرتفع در نزدیکی ایستگاه قطار شینجوکو واقع در منطقه ای پر جمعیت در پایتخت خود را آتش زد.

  براساس تصاویر انتشار یافته در اینترنت صدها تماشاچی کنجکاو حادثه را از آغاز تا پایان تماشا کردند.

  پلیس توکیو اعلام داشت این شخص را که در اثر آتش سوزی دچار سوختگی شده به بیمارستان انتقال داده اما از شدت جراحات وارده به وی اظهار بی اطلاعی کرد.

  شینزه آبه نخست وزیر ژاپن در تلاش است تا با اصلاح قانون اساسی، و بر اساس اصل حق دفاع از خود بتواند در صورت مواجهه یکی از کشورهای متحدش با خطر برای دفاع مشترک نیرو اعزام کند.

  قانون اساسی کنونی ژاپن چنین اقدامی را مجاز نمی داند .

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران