صعود کلمبیا به فینال کوپا آمه‌ریکا؛ درگیری بازیکنان اروگوئه با هواداران

روند شکست‌ناپذیری کلمبیا به عدد 28 رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال کلمبیا در دیداری که منجر به درگیری تعدادی از بازیکنان اروگوئه با هواداران شد، توانست جواز صعود به فینال کوپا آمه‌ریکا را دریافت کند.

در دومین و آخرین شب مرحله نیمه‌نهایی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا، دو تیم ملی کلمبیا و اروگوئه بامداد پنج‌شنبه 21 تیر، در ورزشگاه «بانک آو» ایالات متحده آمریکا در شهر شارلوت به مصاف هم رفتند و در پایان کلمبیا با یک گل به برتری رسید.

جفرسون لرما در دقیقه 39 بر روی پاس گل خامس رودریگز تک گل این مسابقه را به ثمر رساند تا کلمبیا نیز به 28 مسابقه شکست‌ناپذیری خود در تمامی رقابت‌ها ادامه دهد.

رودریگز در این مسابقه ششمین پاس گل خود را ثبت کرد تا با یک گلی که برابر پاناما زد، روی هفت گل کلمبیا در این رقابت‌ها تاثیرگذار باشد. او در پایان مسابقه نیز برای چهارمین بار (از پنج مسابقه) در این رقابت‌ها به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

در پایان مسابقه داروین نونیز، خوسه ماریا خیمنز، رونالد آرائوخو و فده والورده به دلیل آزار و اذیت خانواده‌های خود توسط هواداران کلمبیا با آنها وارد درگیری فیزیکی شدند. نونیز، مهاجم لیورپول در رأس این درگیری‌ها بود و تصاویر ویدیویی نشان می‌دهد که یکی از هواداران با مشت به صورت او می‌کوبد.

خیمنز، کاپیتان اروگوئه پس از پایان درگیری‌ها در مصاحبه‌ای به شدت از عدم مداخله نیروهای امنیتی انتقاد کرد و گفت: «شرم‌آور است. خانواده‌های ما در خطر بودند و پلیس حاضر در ورزشگاه مداخله نکرد. ما مجبور شدیم که برای دفاع از خانواده‌هایمان خودمان وارد این درگیری بشویم.»

به این ترتیب بامداد یک‌شنبه دو تیم کانادا و اروگوئه دیدار رده‌بندی را برگزار می‌کنند و بامداد دوشنبه نیز آرژانتین و کلمبیا در چارچوب دیدار پایانی به مصاف هم می‌روند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم