راه‌یابی انگلیس و هلند به نیمه‌نهایی یورو 2024

انگلیس و هلند در نیمه‌نهایی حریف هم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم‌های ملی انگلیس و هلند با ثبت پیروزی برابر سوئیس و ترکیه به جمع چهار تیم برتر مسابقات جام ملت‌های 2024 اروپا راه یافتند.

ضربات پنالتی ناجی انگلیس

تیم ملی فوتبال انگلیس عصر شنبه 16 تیر، در ورزشگاه «دوسلدورف» در چارچوب دور یک‌چهارم نهایی یورو 2024 به مصاف سوئیس رفت و در پایان پس از تساوی 1‌بر یک در وقت‌های معمول و اضافه در ضربات پنالتی 5 بر سه به برتری رسید و به نیمه‌نهایی صعود کرد.

امبولو در دقیقه 75 برای سوئیس و ساکا در دقیقه 80 برای انگلیس گلزنی کردند.

شاگردان گرث ساوث‌گیت در این مسابقه نیز همچون چهار دیدار قبلی عملکردی خوبی را از خود ارائه ندادند. انگلیس پس از دریافت گل از سوئیس، هم‌زمان لوک شاو، کول پالمر و ابریچی ازه را به میدان آورد و خیلی سریع به گل رسید.

پیروزی هلند مقابل ترکیه

تیم ملی فوتبال ترکیه در حالی‌که نیمه‌ نخست را با تک گل صامت آکایدین با پیروزی به رختکن رفته بود، در نیمه دوم از هلند دو گل دریافت کرد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در چهارمین و آخرین دیدار مرحله یک‌چهارم پایانی، شامگاه شنبه 16 تیر، دو تیم ملی هلند و ترکیه در ورزشگاه «المپیک» برلین‌ به مصاف هم رفتند و در پایان لاله‌های نارنجی 2 بر یک به برتری رسیدند و ضلع چهارم دور نیمه‌نهایی را تکمیل کردند.

گل‌های هلند به ترتیب توسط دی‌فرای و مولدور (گل‌ به خودی) به ثمر رسیدند.

با پایان مرحله یک‌چهارم پایانی، تیم‌های فرانسه و اسپانیا سه‌شنبه و انگلیس و هلند چهارشنبه شب به مصاف هم می‌روند تا چهره‌های فینالیست‌های هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا مشخص شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید