محرومیت دو جلسه‌ای مریح دمیرال به دلیل شادی جنجالی

دمیرال درباره شادی پس از گل خود برابر انریش گفت که از پیش تصمیم گرفته بود این علامت دستی [خوشحالی پس از گل] را نشان بدهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مریح دمیرال، ستاره خط دفاعی تیم ملی ترکیه، به دلیل شادی پس از گل جنجالی خود در بازی مقابل اتریش، از سوی «یوفا» دو جلسه محروم شد و دیدار حساس برابر هلند در مرحله یک‌چهارم نهایی و احتمالا نیمه‌نهایی را از دست داد.

ستاره خط دفاعی الهلال سعودی پس به ثمر رساندن گل نخست خود در جریان برتری 2 بر یک ترکیه برابر اتریش، حرکتی جنجالی دستی را انجام داد و با نماد گرگ خاکستری «بزقورت» که به گروه‌های ناسیونالیست افراطی راست‌گرا در کشور ترکیه نسبت داده می‌شود، خوشحالی خود را ابراز کرد. دمیرال در دیدار برابر اتریش هر دو گل ترکیه در آن مسابقه را به ثمر رساند.

دمیرال درباره این شادی پس از گل گفت که از پیش تصمیم گرفته بود که در صورتی که گل بزند این علامت را نشان بدهد. نشان دادن این علامت در فرانسه و اتریش ممنوع است.

او گفت: «به ترک بودنم خیلی افتخار می‌کنم. بعد از آن گل عمیقا این افتخار را احساس کردم و خواستم که این حرکت را انجام دهم و از انجام آن هم بسیار خوشحالم.»

اتحادیه فوتبال اروپا بر اساس بند چهار ماده 31 این نهاد که ناظر بر «ظن رفتار نامناسب» بازیکنان در زمین بازی است،‌ تحقیقات خود را بلافاصله پس از پایان مسابقه آغاز کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید