عمارت ابر‌اسطوره فقید فوتبال جهان در برزیل توسط دزدان و بی‌خانمان‌ها‌ غارت و اشغال شد

«پله» در تاریخ 29 دسامبر سال 2022 در بیمارستان آلبرت اینشتین شهر سائو پائولو در 82 سالگی درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عمارت ادسون آرانتس دوناسیمنتو ملقب به «پله»، ابر‌اسطوره برزیلی فقید فوتبال جهان که پس از مرگ او در اواخر 2022 توسط خانواده‌اش ترک شد، پس از سرقت‌های متعدد از آن به محل تجمع افراد بی‌خانمان‌ تبدیل شده است.

عمارت «پله» که به همراه برزیل سه بار در سال‌های 1958، 1962 و 1970 موفق شده بود قهرمانی جام جهانی را کسب کند، در سواحل ایالت پرنامبوکو قرار دارد.

پله این ساختمان را از اوایل دهه 1980 زمانی که تصمیم گرفت آمریکا را ترک و در کنار خانواده خود زندگی کند، خریداری کرده بود.

به‌تازگی تارنمای برزیلی «ایستو» از خانه «پله» که تنها ارزش مادی آن بالغ بر بیش از یک میلیون دلار برآورد می‌شود، تصاویری اسفناک منتشر کرد.

این عمارت دارای ده‌ها سالن، شامل یک سالن سینما و یک استودیوی موسیقی است.

پله که به طور گسترده به عنوان یکی از برترین بازیکنان تمام دوران فوتبال شناخته می‌شود، خاطرات بسیاری را در این خانه داشت، زیرا برخی از ازدواج‌های خود را در آنجا برگزار کرد و مدتی را در آن با مارسیا آئوکی، آخرین شریک زندگی خود گذراند.

پله یا ملقب به «پرولا نگرا» (مروارید سیاه) همچنین در سال 2000 از سوی فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال «IFFHS» به عنوان بازیکن برتر جهان انتخاب شد. او در 1363 بازی موفق شده بود 1279 گل به‌ثمر رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید