یورو 2024؛ ایتالیا با گل دقیقه 98 به دور حذفی راه یافت

صدرنشینی مقتدرانه اسپانیا در گروه «مرگ»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم ملی فوتبال ایتالیا با گلزنی در دقیقه 98 برابر کرواسی به دور یک‌هشتم پایانی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا صعود کرد.

در دومین روز از دیدارهای دور سوم مرحله گروهی یورو 2024، شامگاه دوشنبه 4 تیر، گروه موسوم به «مرگ» [گروه B] این رقابت‌ها، دو بازی همزمان برگزار شد که در مهم‌ترین آنها در ورزشگاه «ردبول آرینا» لایپزیگ، تیم‌های ملی ایتالیا و کرواسی به مصاف هم رفتند که در پایان هر دو تیم به تساوی 1‌بر یک رضایت دادند.

شاگردان لوچانو اسپالتی در نیمه نخست عملکرد ضعیفی از خود نشان دادند و در جهت مقابل کروات‌ها صاحب چندین فرصت مسلم گلزنی شدند که با درخشش دوناروما همگی دور شدند.

در اوایل نیمه دوم کرواسی صاحب ضربه پنالتی شد و دوناروما با واکنشی عالی توپ لوکا مودریچ را مهار کرد. دو دقیقه بعد مودریچ توانست شوت برگشتی از دوناروما را به طاق دروازه آتزوری بچسباند و کرواسی را پیش بیاندازد.

در ادامه فشار ایتالیا برای به ثمر رساندن گل تساوی دو چندان شد و سرانجام در دقیقه هشتم وقت‌های تلف‌شده متئو زاکانی بر روی نفوذ و پاس عالی کالافیوری ایتالیایی‌ها را به گل مرحله یک‌هشتم پایانی رساند.

شاگردان اسپالتی در مرحله بعدی به مصاف سوئیس می‌روند.

کرواسی با این تساوی دو امتیازی شد و اندک شانس برای قرار گرفتن جزء برترین تیم‌های سوم گروه‌ها را از دست داد و به احتمال فراوان از گردونه رقابت‌ها حذف می‌شود.

در دیگر دیدار این گروه اسپانیا با تک گل فران تورس آلبانی را 1 بر صفر شکست داد و با 9 امتیاز مقتدرانه به دور بعدی صعود کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید