هتاکی و فحاشی به «یوفا» 10 هزار یورو برای دانمارک آب خورد

دانمارکی‌ها در دیدار برابر انگلیس بنری با‌‌ پیام «لعنت به اتحادیه فوتبال اروپا» به نمایش گذاشتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اتحاديه فوتبال دانمارک به دلیل به نمایش گذاشتن بنر توهین‌آمیز هواداران خود در جریان دیدار مقابل انگلیس در چارچوب دور دوم مرحله گروهی رقابت‌های یورو 2024، توسط «یوفا» به پرداخت جریمه 10 هزار یورویی محکوم شد.

اتحادیه‌های فوتبال اروپا و دانمارک دوشنبه 4 تیر، جریمه مالی مذکور را تایید کردند و «یوفا» با انتشار اطلاعیه‌ای نوشت که پیام و محتوای روی بنر هواداران دانمارک برای رویدادهای ورزشی مناسب نیست.

اتحاديه فوتبال اروپا در بیانیه خود جزئیاتی درباره محتوای بنر منتشر نکرد، اما تصاویر ویدیویی منتشر شده حاکی است که هواداران دانمارک در بازی روز پنج‌شنبه خود برابر انگلیس در ورزشگاه «والداشتادیون» فرانکفورت بنری حاوی پیام «لعنت به اتحادیه فوتبال اروپا» حمل می‌کنند.

فدراسیون فوتبال دانمارک از این رفتار هواداران به شدت عصبانی است و می‌گوید به دنبال پیدا کردن آن دسته از هواداران است که این بنر را به نمایش گذاشتند.

اریک بروگر راسموسن، رئیس فدراسیون دانمارک امروز به رسانه‌ها گفت: «ما جریمه را پرداخت می‌کنیم ولی برایمان خیلی مهم است که آن افرادی که بنر را به ورزشگاه بردند را پیدا کنیم و پول جریمه را از آنها بگیریم.»

وی افزود: «هدف‌ این است که از این پس هواداران به خود اجازه ندهند بنرهایی که روی آنها هتاکی‌های زشت نوشته شده را به ورزشگاه ببرند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید