شعار «دعوت به کشتار»؛ صربستان به خروج از جام ملت‌های اروپا تهدید کرد

اتحادیه فوتبال صربستان: اگر «یوفا» مجازاتی برای دو کشور آلبانی و کرواسی در نظر نگیرد، از یورو 2024 انصراف می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فدراسیون فوتبال صربستان پس از شعارهای نژادپرستانه‌ای که در دیدار تیم‌های ملی فوتبال کرواسی و آلبانی رخ داد، خطاب به اتحادیه فوتبال اروپا «یوفا»، به انصراف دادن از رقابت‌های یورو 2024 تهدید کرد.

در دیدار هیجان‌انگیز روز گذشته دو تیم کرواسی و آلبانی که با تساوی 2 برابر 2 به پایان رسید، هواداران دو تیم علیه صرب‌ها شعار سر داده‌اند که این شعارها توجه‌ها را بیش از نتایج این دیدار به خود جلب کرد و اعتراض اتحادیه فوتبال صربستان را به دنبال داشت.

در واقع شعار «بکشید، بکشید، بکشید صربستانی‌ها را» در دیداری که در ورزشگاه «فولکس پارک» هامبورگ برگزار می‌شد به وضوح از سکوها شنیده می‌شد.

اکنون و در واکنش به آن شعارها یووان سوباتوویچ، دبیرکل فدراسیون فوتبال صربستان از «یوفا» خواست تا تیم‌های ملی کرواسی و آلبانی را تنبیه کند.

وی در این‌باره گفت: «این اتفاق شرم‌آور است و از یوفا می‌خواهیم که مجازاتی را برای این دو تیم در نظر بگیرد و در غیر این صورت ممکن است که به فکر عدم حضور در مسابقات بیافتیم. چنان‌چه یوفا مجازاتی در نظر نگیرد، اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.»

آلبانی به دلیل «جنگ کوزوو» که در دهه 90 میلادی به مدت 16 ماه به طول انجامید و جان هزاران نفر را گرفت، روابط پرتنشی با صربستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید