حبس و ممنوعیت برای سه هوادار والنسیا در پی توهین نژادپرستانه به وینیسیوس

هشت ماه زندان تعزیری و دو سال ممنوعیت ورود به امکان ورزشی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سه هوادار والنسیا که به وینیسیوس جونيور توهین نژادپرستانه کرده بودند توسط دادگاه شماره 10 والنسيا هر کدام به «هشت ماه زندان و دو سال ممنوعیت ورود به ورزشگاه» محکوم شدند.

این افراد حق شکایت به دادگاه تجدید نظر را دارند. با توجه به این که این حبس، تعزیری است، قابل تبدیل به پول نیست و این افراد می‌بایست دوران حبس خود را در زندان سپری کنند.

این نخستین پرونده در فوتبال اسپانیا است که به واسطه شکایت «لالیگا» به دادگاه عالی به جریان افتاد و پس از آن فدراسیون فوتبال اسپانیا و رئال مادرید هم در چند هفته پس از آن پیگیری این پرونده را در دستور کار قرار دادند.

در طول دادگاه یکی از مجرمین نامه‌ای را برای عذرخواهی از وینیسیوس و همچنین لالیگا و رئال مادرید قرائت کرد.

بازیکن 23 ساله برزیلی رئال مادرید در جریان دیدار این تیم مقابل والنسیا در ماه مه 2023 در ورزشگاه «مستایا» مورد «توهین‌های نژادپرستانه» هواداران والنسیا قرار گرفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های اسپانیایی، هواداران والنسیا بارها از الفاظی همچون «میمون» و «احمق» برای خطاب قرار دادن وینیسیوس استفاده کرده بودند.

خاویر تباس، رئیس لالیگا با ابراز خوشحالی از صدور این حکم گفت: «این حکم خبر بسیار خوبی برای مبارزه علیه نژادپرستی در اسپانیا است چون می‌تواند صدمه وارد شده به واسطه توهین به وینیسیوس جونیور را ترمیم کند و پیامی روشن برای کسانی ارسال کند که به ورزشگاه می‌روند تا به بازیکنان توهین کنند تا متوجه شوند که لالیگا آنها را زیر نظر دارد و عواقب قضایی برای افراد خاطی در نظر خواهد گرفت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید