«فیل فودن» و «خدیجه شاو» بهترین بازیکنان سال لیگ برتر انگلیس

اتحاديه فوتبال‌نويسان ظهر امروز پس از رای‌گیری بهترین بازیکن مرد و زن فصل جاری را انتخاب کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بازیکنان باشگاه فوتبال منچسترسیتی در دو بخش مردان و زنان جوایز بهترین‌های فصل انگلیس را درو کردند.

فيل فودن، فوق ستاره بریتانیایی باشگاه فوتبال منچسترسیتی پس از پشت سر گذاشتن فصلی خیره‌کننده در ترکیب پپ گواردیولا به عنوان بهترين بازيكن فصل انگليس از نگاه اتحاديه فوتبال‌نويسان (FWA) برگزیده شد.

انجمن فوتبال‌نویسان، جمعه 14 اردیبهشت، پس از اتمام رای‌گیری، بهترین بازیکن مرد و زن فصل 24-2023 را معرفی کرد.

در بخش مردان فیل فودن توانست با کسب 42 درصد آرا بالاتر از دکلان رایس و رودری قرار بگیرد و به عنوان بهترین بازیکن فصل جاری انگلیس انتخاب شود.

فوق ستاره هجومی من‌سیتی تاکنون در فصل جاری 24 گل در تمامی رقابت‌ها به ثمر رسانده و به همراه شاگردان پپ گواردیولا در مسیر کسب دو گانه لیگ برتر و جام حذفی قرار دارد.

فودن پس از روبن دیاش (2021) و ارلینگ هالند (2023) به سومین بازیکن از منچسترسیتی تبدیل شد که این جایزه را کسب می‌کند.

در بهش زنان نیز خدیجه شاو، ملی‌پوش جامائیکایی سیتیزن‌ها از لورن جیمز (بازیکن چلسی) پیشی گرفت. این دو بازیکن 80 درصد آرای بهترین بازیکن زن سال را به خود اختصاص دادند.

هم تیمی‌های شاو، الکس گرین‌وود و یوی هاسگاوا، سوم و چهارم شدند و الیزابت ترلند از برایتون و خیارا کیتینگ، دروازه‌بان من‌سیتی، لیست شش نفره برتر را تشکیل دادند.

این جایزه از فصل 48-1947 تاکنون در پایان هر فصل به یک بازیکن تعلق می‌گیرد. نخستین برنده این عنوان «استنلی ماتیوس» از بلکپول بود.

تیری آنری، فوق‌ستاره فرانسوی پیشین باشگاه آرسنال بیش از هر بازیکن دیگری فاتح این عنوان شده‌ است. او طی چهار فصل، سه بار این جایزه را از آن خود کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید