واکاوی دو شکست متوالی که فصل بارسلونا را کابوس‌وار کرد

در عرض چهار روز رویا‌ها و آرزوهای هواداران بارسلونا در فصل جاری بر باد رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی‌ که تا یک هفته پیش بسیاری از کارشناسان و طرفداران فوتبال، بارسلونا را یکی از شانس‌های اصلی صعود به دیدار پایانی لیگ قهرمانان اروپا و نزدیک‌شدن به کورس قهرمانی در لالیگا می‌دانستند، درست در عرض چهار روز با قبول دو شکست متوالی برابر پاری‌سن‌ژرمن و رئال مادرید رویای هواداران خود را بر باد داد.

کامبک‌خوردن برابر پی‌اس‌جی

بارسلونا دیدار رفت دور یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برابر پی‌اس‌جی را در پاریس 3 بر دو به برتری رسید و گام مهمی برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی برداشت.

بارسا در بازی برگشت با گل زودهنگام رافینیا پیش افتاد، اما اخراج غیرمنتظره آرائوخو در دقیقه 29 مقدمات حذف شاگردان ژاوی هرناندز را مهیا کرد.

آبی‌اناری‌ها که تحت تاثیر اخراج مدافع اروگوئه‌ای خود قرار گرفتند، در «مونتجوئیک» 4 بر یک شکست خوردند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند؛ حذفی دردناک که حداقل بر روی کاغذ انتظار می‌رفت شاگردان ژاوی با توجه به مسیر آسان تا فینال راه یابند.

بارسا 9 سال پیش [فصل 15-2014] برای آخرین بار به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان راه یافت. آبی‌اناری‌ها در آن فصل با شکست یوونتوس برای پنجمین بار لیگ قهرمانان اروپا را فتح کردند.

پس از مسابقه الکای گوندوغان در مصاحبه‌ای از عملکرد آرائوخو به طور علنی انتقاد و اخراج او را بچه‌گانه توصیف کرد؛ مصاحبه‌ای که رختکن بارسا را در حساس‌ترین مقطع فصل و درست چهار روز پیش از رویارویی رئال مادرید وارد حاشیه کرد.

تقدیم دو دستی لالیگا به رئال مادرید

بارسلونا شب گذشته با قبول دومین شکست متوالی در فاصله چهار روز این بار رقابت‌ لالیگا را به رئال مادرید، رقیب دیرینه خود باخت تا ادامه فصل را به شکلی تلخ به پایان برساند.

شاگردان ژاوی دو مرتبه برابر رئال مادرید پیش افتادند، اما کهکشانی با روحیه مضاعفی که از حذف من‌سیتی و صعود به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا به دست آورده بودند موفق شدند کامبک بزنند و 3 بر دو به برتری برسند و فاصله خود با بارسا در صدر جدول را به 11 امتیاز رساندند تا عملا شش هفته پیش از پایان رقابت‌ها مهری بر قهرمانی خود در لالیگا بکوبند.

به نظر می‌رسد که بی‌تجربگی بازیکنان جوان بارسا در حساس‌ترین مقطع فصل به آبی‌اناری‌ها لطمه زد، اما بارسلونا با وجود این بازیکنان با استعداد و جوان دیر یا زود جایگاه خود را دوباره باز خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید